Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Jak wspierać motorykę rąk u dzieci, tak ważną w nauce pisania?

Jak ważna jest motoryka w nauce pisania wie chyba każdy. Często jednak brak nam pomysłów jak ja wspierać. Często jest zaniedbywana, i często przez nowinki technologiczne, czyli smartfony, tablety, komputery. Dzieci piszą na klawiaturach a już z pianiem odręcznym jest problem. Czy wy też to widzicie? A może zauważyliście u dzieci że po dłuższej przerwie w pisaniu, np podczas gdy chorują i nie muzą pisać za wiele co dnia, gdy zasiądą ich pismo już nie jest tak zgrabne, płynne jak było? Ja zauważyłam to u swoich dzieci i o ile kiedyś podsuwałam im kolorowanki tak teraz podsuwam im coś innego. Coś co może nie jest adekwatne do ich wieku, ale jednak robi swoje, wspiera ich motorykę, zdolności manualne. Poprawia koordynację wzrokowo – ruchową, oraz usprawnia palce, dłonie i nadgarstki, co przekłada się na płynne pisanie. O czym mowa?

Wydawnictwo Pryzmat ma w swojej ofercie ciekawe książeczki, mianowicie 2 części „Świat kropeczek i kreseczek”. Takie ćwiczenia dzieci wykonywały w przedszkolu lub zerówce, ale o ile dziecko lubi taką rozrywkę, jak łączenie kropek, rysowanie, pisanie po śladzie, to ta propozycja jest idealna do ćwiczeń dłoni.

W jednej części znajdziemy szlaczki i rysunki rysowane liną ciągłą, dość grubą, i to ich szlakiem dzieci mają podążać rysując.

Ciut inaczej jest w drugiej części gdzie dzieci rysują, piszą po śladzie z kropek.

Każda wersja jest ciekawa, i wspiera pracę rąk naszych dzieci, usprawnia ruchy dzieci i je koordynuje, postawę dłoni jak i całego ciała. Takie ćwiczenia podsuwane w ciągu dnia sprawią że dziecko nabierze wprawy, dokładności, precyzji w płynnym, szybkim pisaniu, bo jak wiadomo z roku na rok pisania w szkole będzie więcej.

Kreski są idealnie proste, a brzuszki krąłge i pełne, a co najważniejsze dociągnięte od linijki do linijki.

U nas taki patent sprawdza się idealnie. Ale ten pakiet książeczek to tylko jeden z kilku, te książeczki to tylko jedne z propozycji Wydawnictwa Pryzmat, a uwierzcie mi jest ich zdecydowanie więcej. Więc jeśli macie w domu szkraba któremu trzeba pomów w usprawnieniu zdolności pisania, lub nauczyć pisania warto podsunąć mu takie ćwiczenia. Idealne zarówno w ćwiczeniu pisma, jak i rysunku.

Wypatrujcie, niebawem przybliżymy Wam je wszystkie <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights