DIY,  Dzieci

Kalendarz adwentowy – Wioska.

U nas kalendarz adwentowy powstaje co roku. Tym razem jak zwykle na ostatnią chwilę. W tym roku postawiliśmy na domki, te w tym roku są chyba hitem.

Domki zamówiłam na allegro. Są 3 różne wielkości, w kolorze białym, ze sztywnej tektury do samodzielnego złożenia . Są precyzyjnie wykonane. Można je dodatkowo samodzielnie ozdobić. My jednak zostawiliśmy je w białej wersji. Aby poszło szybciej, użyliśmy kleju na gorąco.

Jak zwykle w kalendarzu znajdą się słodkości i do nich zadania które mogą znacznie ułatwić nam organizację świątecznych przygotowań. Te możecie ułożyć sami lub jak my skorzystać z gotowców.

Aby jednak nie zgubić się po drodze, nasze domki zyskają numerki. od 1 do 24. Skorzystaliśmy z tych do darmowego pobrania, są prześliczne, ilustracje mnie powaliły, a to za sprawą dobrej duszyczki która przesłała mi namiary na nie.

Nasza wioska znalazła swoje miejsce na szafce w kącie, w którym ma stanąć choinka. Kilka plastrów sosny, choinek zakupionych w Action, oraz choinek zrobionych przez nas z koralików do prasowania. Wystarczy włożyć do nich tealighty na baterie i gotowe. Rozłożyliśmy także lampi o ciepłej barwie światła.

Pomysł na choinki z koralików zaczerpnęliśmy od:

Plastry ułożyliśmy warstwowo dzięki czemu zyskaliśmy efekt różnych poziomów, domków też nie ustawialiśmy w kolejności według numerków. A same numerki przymocowaliśmy za pomocą śnieżynek które otrzymaliśmy jako wypełnienie w paczce. A jaki efekt? No nas zadowala.

W niedzielę zaczął się także adwent i nie przeżyłabym gdyby nie powstał stroik adwentowy. Tym razem taki:

Plaster, stary metalowy świecznik, świece, mech, szyszki, jedne większe drugie mniejsze i kilka czerwonych akcentów w postaci korali roślin.

A tak prezentują się w pełnej okazałości. Oczywiście podzielimy się fotkami gdy nasza dekoracja wraz z choinką będzie gotowa, a przy okazji pokażemy jeszcze kilka nowości.

Tymczasem:

Wesołych i kreatywnych świątecznych przygotowań Wam życzymy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights