Książka - To co kocham

Dlaczego bociany białe kojarzone są z Polską? Nasza przygoda z Gospodarstwo wiejskie od AWM.

Od jakiegoś czasu w naszym domku panuje boom na książki o zwierzętach, różnych przeróżnych, o przyrodzie także. I tu z pomocą przyszło nam Wydawnictwo AWM z książką Gospodarstwo wiejskie a w nim to co dzieci uwielbiają, czyli naklejki a dokładniej aż 240 naklejek do wykorzystania w zadaniach.

Znajdziemy w niej barwne ilustracje obrazujące nam różne ciekawostki ze świata przyrody, zwierząt, owadów. Wszystko to co powinno wiedzieć każde dziecko. Szkoda ze w szkołach nie ma tak obszernego nauczania jeśli chodzi o rozróżnianie choćby owadów czy popularnych roślin. My więc naszą wiedzę uzupełniamy właśnie za pomocą takich o to barwnych książeczkę, opatrzonych ciekawostkami, krótkimi historyjkami które dzieci wchłoną migiem. Wszystko w formie pytań i odpowiedzi. np, Czy angliki są najszybszymi końmi na świecie?

Wiedzieliście że przysmakiem pięknych szczygłów są nasiona ale chwastów? np ostów i ostrożni? Tera wiem jak je zwabić 😉 Wiecie że piękne nakrapiane motyle mogą okazać się szkodnikami dla Agrestu? Nazywane są Agreściakami. A takie śliczne.

Piękne i bardzo dokładne, staranne, naturalne ilustracje, zdjęcia pokażą nam zboża, chwasty, kwiaty, owoce, ale i uwielbiane przez nas zwierzęta, nie tylko te z gospodarstwa wiejskiego. Dzieci migiem rozpracowały naklejki, i przy tm dużo zapamiętały. Jeśli chcemy stworzyć jakiś rysunek chętnie do niej zaglądamy czy aby czasem nie mylimy zająca z królikiem, bo wiecie że różnice są dość znaczne.

Książeczka formatu zbliżonego do A4, w miękkiej okładce niczym encyklopedia przyda się każdemu przedszkolakowi, w przygodach na wsi, poznawaniu zwierząt, warzyw, owoców, rozpoznawaniu chwastów, owadów. Innymi słowy, bardzo przydatna wiedza, nic dodać nic ująć. Zadania są w tak fajnej formie że dzieci z pamięcią wzrokową wchłoną ją błyskawicznie. Wystarczy do zadania dopasować odpowiednia naklejkę ze zwierzęciem lub rośliną.

rhdr

AWM dziękujemy za taką dawkę wiedzy. Gorąco polecamy. I z chęcią poznamy kolejne książeczki z serii:

  • Maszyny budowlane
  • Pojazdy w akcji
  • Traktory i kombajny
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x