Dzieci

Sąsiedzi. Poznajcie mega grę od Muduko.

Pogoda nas wyjątkowo rozpieszcza. Wakacje jednak dobiegają ko;ca, ale liczę że pogoda piękna pozostanie. Jeśli jednak przyjdzie nam nudzić się w domku, to mamy dla Was coś co na to nie pozwoli. My takie rozwiązania uwielbiamy nawet gdy z nieba leje się żar.

Przedstawiamy wam w tych naszych sielskich okolicznościach przyrody grę „Sąsiedzi”. Muduko kolejny raz nie zawodzi i powstaje świetna gra dla dwóch osób, i będzie idealna już dla najmłodszych fanów gier kafelkowych.

Gra składa się z kafelek:

  • 12 kafelek łąki
  • 24 kafelek zagród po 12 owiec i królików
  • Instrukcję

Gra jest naprawdę świetna i bardzo prosta. 2 rundy i mamy zwycięzcę. Kto okaże się lepszym hodowcą?

Wariant dla 2 graczy.

Gra polega na utworzeniu łąki, w tym celu racze-sąsiedzi, układają kafelki łąki dookoła, tworząc puste pole w środku. Tam powstanie gotowa łąka. Gracze tura po turze losują kafelek, te są w różnych kształtach i układają je w taki sposób by łączyły się choć jedną krawędzią. Nie mogą stykać się rogami, to ważne. Gdy nasza łąka powstanie następuje, kolejny etap. Sąsiadujący że sobą hodowcy tworzą zagrody. Jeden posiada zagrody w kształcie prostokąta z królikami, drugi zaś z owcami w kształcie litery L. Wszystkie zajmują 3 pola łąki. Zaczyna gracz hodujący króliki.

Gracze układają kafle tak by nie wychodzić za pole łąki, równo, i tak by nie zakrywać zagrody sąsiada. Układać możemy je dowolnie, możemy przy tym robić na złość sąsiadowi blokując mu możliwość stawiania zagród. Bowiem wygrywa ten kto na koniec 2 rundy nie posiada punktów karnych lub posiada ich najmniej. O co w tym chodzi? Punkty karne to kafelki które zostaną nam gdy nie mamy już możliwości ułożenia ich na łące. Lub nie mamy już do dyspozycji kafli.

Po pierwszej rundzie zliczacie swoje punkty karne. Zapamiętajcie je lub zapiszcie.

Gracz hodujący króliki otrzymuje 1 punkt za 1 kafelek. Gracz hodujący owce otrzymuje 2 punkty za jeden kafelek.

Zamieniacie się teraz zwierzakami. Zniszczcie łąkę, utworzycie nową. Pozostałe zasady dostają bez zmian. Po zbudowaniu łąki, tworzycie zagrody z nowymi zwierzakami. Na koniec rundy znów liczycie punkty, punktacja zostaje bez zmian. Dodajcie teraz punkty z pierwszej i drugiej rundy, a otrzymacie zwycięzcę. W grze może dojść do remisu, można wtedy dodać kolejne rundy, aby by) o fair niech to będą parzyste liczby rund,2,4 lub nawet 6 jeśli chcecie.

Wariant dla 4 osób.

Choć na pude) ku widnieje napis że gra przeznaczona jest dla dwóch osób, to mamy tu także wariant dla 4 graczy. W budowaniu zagród bowiem często hodowcy potrzebują wsparcia. Dlatego zapraszają do drużyny żonę, siostrę, brata lub przyjaciela. Mamy teraz dwie drużyny po dwóch graczy. Znów tworzymy łąkę a kafle rozdzielamy na dwie dwue drużyny, jedna owiec, druga królików. Teraz kafle w drużynach czyli np 12 kafli owiec dzielimy na dwa czyli po 6 na członka drużyny. Pozostałe zasady co do rund i punktacji pozostają bez zmian.

Świetna gra i zabawa już dla najmłodszych. Uczy strategii i logicznego myślenia. Przyda się to przewidywalność i spostrzegawczość. Jak każda gra uczy radzenia sobie z emocjami, tu przyda się wsparcie rodziców. To nasze rady pomogą dzieciom radzić sobie z przegraną i cieszyć się tak by nie ranić innych.

Kafelki początkowo musimy powypychać z planszetek. Są jednak tak sztywne, grube że nie ulegną szybko zniszczeniu czy zużyciu. Kolorowe, starannie i precyzyjnie wykonane, wszystko jak zwykle zapakowane w solidne pudełko, dzięki czemu nie zniszczy się czy nie zgubi żaden element.

Autor: Christophe Boelinger
Ilustracje: Xavier Houssin

Stworzyli grę przy której świetnie będą bawić się nie tylko dzieci ale i dorośli. Ogromnie Dziękujemy za mefa dawkę świetnej zabawy.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights