DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Ozdoby choinkowe i błyskawiczne papierowe aniołki.

No to mieliśmy nie lada wyzwanie, z dnia na dzień dzieci mają przynieść ozdoby choinkowe do szkoły, najlepiej właśnie samodzielnie wykonane. Nasze jeszcze w kartonach czekają na swój czas, i szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się buszować w piwnicy, po kilka ozdób, a więc usiedliśmy i stworzyliśmy błyskawiczne aniołki. Proste w wykonaniu, samodzielnym wykonaniu dla dzieci, ja tylko podsunęłam pomysł, reszta to już dzieło dzieci. Sami zobaczcie:

Co nam było potrzebne:

  • kartki papieru białe – Ksero, blok rysunkowy, cokolwiek macie w domu.
  • Klej
  • nitka
  • kolorowy papier
  • pianka brokatowa dekoracyjna
  • Dziurkacz śnieżynka

Zwykłą kartkę białego papieru składamy w harmonijkę, następnie naszą harmonijkę składamy na pół i przecinamy tak by powstały dwie.

Obie zginamy mniej więcej na 1/3 wysokości. Teraz sklejamy je ze sobą, wlepiając pomiędzy nie nitkę, tak by tworzyła pętelkę.Chodzi o to by łatwo można było powiesić go na choince, lub gdzie tylko chcecie.

Głowę Zrobiliśmy także z papieru. z pastelowego, cielistego papierku wycięliśmy kółka, odrysowując kieliszek, Aureolka powstała z pianki brokatowej, wykorzystaliśmy pomarańczową. Musiała być ciut większa wiec wykorzystaliśmy do odrysowania literatkę.

Okręgi sklejamy w sposób widoczny na zdjęciu, następnie doklejamy do nitki tak by ta przechodziła przez środek i zaklejamy ją od tyły w tym samym miejscu kolejnym kółkiem cielistym. Teraz wystarczy tyko dorysować buźkę, dzieci wykorzystały metaliczne i brokatowe żelowe długopisy.

Nasze Aniołki są śnieżynkowe. Z pianki brokatowej wycięliśmy kolorowe śnieżynki które zdobią nasz aniołki.

I tak prezentują się nasze gotowe Aniołki, jutro pochwalimy się jak prezentują się na szkolnej choince <3


Zostało nam trochę kółek brokatowych, i Liliana postanowiła zrobić z nich bombki śnieżynkowe. Między dwa kółka wkleiła nitkę, tworzącą pętlę do zawieszenia, ozdobiła również brokatowymi śnieżynkami, i proszę, bombka gotowa. Sami zobaczcie efekt <3

I jak wam się podobają nasze błyskawiczne ozdoby? Dzieci mega dumne ze swojego dzieła, a wykonanie naprawdę błyskawiczne. Polecamy zróbcie sami <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights