Uncategorized

Sztuka origami od najmłodszych lat. Pierwsze origami od Egmont.

Akademia Mądrego dziecka to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci. Poruszają różne aspekty wiedzy zaczynając od tej podstawowej, początkowej dla dzieci. Gości u nas już dłuższy czas w różnych cyklach.

Dziś chcemy Wam przybliżyć kolejny cykl z serii. Pierwsze origami – czyli japońska sztuka składania papieru. W każdej z książeczek znajdziemy ciekawe historyjki w formie krótkich rymowanych wierszyków. Poznamy ciekawe przygody Żaby, kaczki, samolotu czy tez statku.

Te książeczki w miękkiej okładce kryją nie tylko ciekawe historie ale i tajemnicę sztuki origami. Znajdziemy tam po 4 arkusze kolorowych papierów z których możemy wyczarować swoje pierwsze zwierzątko origami, lub latający samolot czy też flotę statków. Jeden z arkuszy zawiera pomocnicze linie, następne już nie. Instrukcje są proste i zrozumiałe więc każde dziecko szybko załapie tą sztukę składania papieru. Powstać może kaczuszka, żabka, która prawie skacze, cudne statki i wreszcie latające samoloty.

Żaba

Gotowej żabce wystarczy dorysować oczka, my postanowiliśmy je także dokleić <3

Kaczka

Samolot

Statek

Ta seria to nie tylko świetna zabawa w tworzenie, która może zainspirować do takiej twórczości już ciut bardziej zaawansowanej. Może powstaną inne zwierzęta, a może inne ciekawe przedmioty. Taka zabawa pozwala dziecku skupić się, pobudza koordynację wzrokowo ruchową, ale i wspiera motorykę. Książeczki te rozbudzą w dzieciach zamiłowanie do samych książek, wierszy, zwierząt.

Sami popatrzcie jakie z nimi powstały cuda, jaka to świetna zabawa. Polecamy serdecznie taką wspólną, rodzinną zabawę z origami. U nas ta przygoda już trwa. Sami popatrzcie:

Motylki – https://tylkokobieta.pl/wiosenna-girlanda-z-motylkami-diy/

Tulipany – https://tylkokobieta.pl/dzien-babci-i-dziadka-papierowe-bukiety-i-kwiatowe-laurki-diy/

Za kolejną dawkę super zabawy dziękujemy :

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights