Uncategorized

Sztuka origami od najmłodszych lat. Pierwsze origami od Egmont.

Akademia Mądrego dziecka to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci. Poruszają różne aspekty wiedzy zaczynając od tej podstawowej, początkowej dla dzieci. Gości u nas już dłuższy czas w różnych cyklach.

Dziś chcemy Wam przybliżyć kolejny cykl z serii. Pierwsze origami – czyli japońska sztuka składania papieru. W każdej z książeczek znajdziemy ciekawe historyjki w formie krótkich rymowanych wierszyków. Poznamy ciekawe przygody Żaby, kaczki, samolotu czy tez statku.

Te książeczki w miękkiej okładce kryją nie tylko ciekawe historie ale i tajemnicę sztuki origami. Znajdziemy tam po 4 arkusze kolorowych papierów z których możemy wyczarować swoje pierwsze zwierzątko origami, lub latający samolot czy też flotę statków. Jeden z arkuszy zawiera pomocnicze linie, następne już nie. Instrukcje są proste i zrozumiałe więc każde dziecko szybko załapie tą sztukę składania papieru. Powstać może kaczuszka, żabka, która prawie skacze, cudne statki i wreszcie latające samoloty.

Żaba

Gotowej żabce wystarczy dorysować oczka, my postanowiliśmy je także dokleić <3

Kaczka

Samolot

Statek

Ta seria to nie tylko świetna zabawa w tworzenie, która może zainspirować do takiej twórczości już ciut bardziej zaawansowanej. Może powstaną inne zwierzęta, a może inne ciekawe przedmioty. Taka zabawa pozwala dziecku skupić się, pobudza koordynację wzrokowo ruchową, ale i wspiera motorykę. Książeczki te rozbudzą w dzieciach zamiłowanie do samych książek, wierszy, zwierząt.

Sami popatrzcie jakie z nimi powstały cuda, jaka to świetna zabawa. Polecamy serdecznie taką wspólną, rodzinną zabawę z origami. U nas ta przygoda już trwa. Sami popatrzcie:

Motylki – https://tylkokobieta.pl/wiosenna-girlanda-z-motylkami-diy/

Tulipany – https://tylkokobieta.pl/dzien-babci-i-dziadka-papierowe-bukiety-i-kwiatowe-laurki-diy/

Za kolejną dawkę super zabawy dziękujemy :

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x