Bambino,  DIY,  Dzieci

Świecący bałwanek na choinkę DIY.

Przyznać się kto z was ma już w domku choinkę? a kto dopiero planuje ubrać? A kto z was tworzy własne ozdoby choinkowe? Może dzieci tworzą? Jeśli tak to jakie?

U nas właśnie powstały świecące bałwanki. Do wykonania takiego bałwanka potrzebne nam będą:

 • tealighty na baterie
 • kula styropianowa, u nas to 10 cm
 • sznurek lub nić
 • filc dekoracyjny u nas to bambino
 • oczka ruchome opcjonalnie
 • klej u nas to klej na gorąco oraz klej w sztyfcie, klej do tkanin i Bambino
 • sztuczny śnieg
 • kolorowe pomponiki – białe i czerwone
 • szklanka, kieliszek lub cyrkiel do odrysowania
 • ołówek
 • nożyczki
 • cekiny lub guziczki
 • wstążki

Z filcu powstanie kapelusz naszego bałwanka, u Was może być to czapeczka. odrysowujemy na filcu dwa kółka, jedno w drugim jeśli chcecie zrobić kapelusz taki jak my, mogą być dwa osobne od szklanki i od kieliszka, wtedy po prostu nie będzie otworu w kapeluszu. Teraz wycinamy pasek o długości około 0,5 – 1 cm dłuższy od obwodu naszego mniejszego kółka, wysokość u nas to 1,5 cm.

Wycinamy wszystko, teraz sklejamy, doklejamy pasek dookoła naszego mniejszego kółka, u nas klej na gorąco gdyż zależało nam na czasie, wtedy trzeba uważać i lepiej by robił to dorosły. Sklejamy zapas paska, i następnie dopasowujemy do większego kółka wklejając w środku, miejsce łączenia róbmy od wewnątrz by wyglądało ciut lepiej. Teraz mamy gotowy kapelusz. tak przygotowany kapelusz smarujemy klejem, u nas to w sztyfcie od Bambino, następnie osypujemy sztucznym śniegiem, dociskamy by drobiny się wczepiły i nie osypały. Teraz z filcu wycinamy coś na kształt liści ostrokrzewu czy jemioły. Sklejamy ze sobą 3 i naklejamy na nie 3 pomponiki. Teraz taki stroik wklejamy na kapelusz.

Do naszego tealigta przyklejamy oczka, mogą być ruchome, lub jeśli chcecie z filcu lub papieru kolorowego. z filcu czerwonego wycinamy usta bałwanka, noska nie musimy, robi za niego płomyk naszego tealighta. Teraz do naszego kapelusza doklejamy sznurek, czy przeciągamy igłą nitkę bu utworzyć pętelkę do wieszania. Następnie gotowy kapelusik przyklejamy do głowy bałwanka. Musimy zwrócić uwagę by mieć swobodny dostęp do przełącznika. Teraz naszą główkę za pomocą kleju na gorąco doklejamy do styropianowej kuli., przydały by się guziczki, możemy użyć guzików, cekinów, pomponów, tego co mamy w domku, u nas to cekiny. Za szal posłużyły nam wstążki.

Tak prezentują się nasze bałwanki.

Wy też tworzycie swoje własne ozdoby choinkowe?

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights