Bambino,  DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Akwarela – Krzewy, drzewa, drzewka.

Akwarela, technika na pierwszy rzut oka trudna, ale kilka trików i dziecko ja pokocha. Zwłaszcza gdy połączymy tak przyjemną pracę z zabawą. Dziś pokażemy wam kilka patentów na udana zabawę i pracę z akwarelami. My dziś tworzyliśmy naturę, a dokładniej drzewa, drzewka, krzewy.

Co było nam potrzebne do wykonania pracy?

  • Akwarele – u nas to Bambino
  • Tusz lub farby plakatowe – u nas bambino,
  • Blok techniczny – u nas Bambino
  • pędzle,
  • woda
  • słomki
  • patyczki do uszu
  • miseczki
  • płyn do zmywania

Jak już wiecie tworzyliśmy drzewka. Ale zaczęliśmy od tła. Aby stworzyć delikatne ciekawe tło, potrzebujemy miseczki z wodą, odrobiną płynu do naczyń, oraz słomki i farby plakatowej lub tuszu. Wodę z płynem zabarwiamy tak by uzyskać odpowiednio intensywny kolor. Dmuchamy słomką w wodę tak by powstała piana i nakładamy na tą pianę kartkę, tak postępujemy do uzyskania odpowiedniego efektu. Im ciemniejsze chcemy tło, tym więcej farby musimy dodać do wody. Zabawa niesamowita.

Te kartki wędrują do wyschnięcia lekkiego. Na pozostałych malujemy plamy pędzlem, możemy to robić dowolnie, u nas to zwykłe pociągnięcia.

Teraz czas na pień. W między czasie kartki schną my jeśli nie mamy tuszu , musimy zmontować sobie takowy, z wody i farby plakatowej, musi być w miarę rzadki, a kolor intensywny.

Zmieszaną czarną farbę nanosimy na dół strony, na wymiar naszego pnia. przyda się do tego pipeta. Płyn nanosimy w sporej ilości tak by sam nie płynął, ale stał na kartce. Teraz słomką rozdmuchujemy go, nadając kształt pnia i gałęzi. Dzieci będą miały radochę uwierzcie. taka metoda powstaną i krzewy.

Nasze drzewa będą miały także liście i kwiaty. Do ich wykonania jednym sposobem posłużyły nam paluszki maczane w farbie.

Do drugiego sposobu przydadzą się patyczki, te związując w kilka sztuk, maczamy w wybranym kolorze nadając drzewom liście czy kwiaty. Pojedynczy patyczek posłużył do tworzenia kwiatków wiśni.

Trzeci sposób to to nakrapianie kwiatka tak jak jak w przypadku kwiatka wiśni, tyle że akwarelą, w takiej ilości by można było ją słomką rozdmuchać. Powstaną cudne i nie typowe kwiaty.

A to wszystkie prace w pełnej okazałości <3

Pora zakupić ramki <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights