Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Uczymy się j.angielskiego z kucykami Pony oraz superbohaterami.

Wydawnictwo Egmont ma dla nas Świetną wakacyjną propozycję. Otóż gdy za oknem pogoda nie pozwala na harce na dworze, a dzieci szukają rozrywki, podsuń im te książeczki. Dzieci gdy tylko zobaczą okładki przepadną na cały dzień. Superbohaterowie skradną serca chłopców, a kucyki Pony serca dziewczynek. Chodzi dokładniej o serię książeczek do nauki języka angielskiego „Uczę się angielskiego” z serii nauka ZABAWA.

Książeczki formatu A4, kolorowe i bogate w szereg zadań dzięki którym dzieci przyswoją sobie podstawowe zwroty takie jak chociażby ułatwiające przedstawienie się, gdyż na pierwszej stronie należy się podpisać <3

Polecenia w języku polskim ułatwiają pracę dzieciom. Przejrzyste i pięknie ilustrowane zadania. Postacie z bajek sprawią że dziecko chętnie zasiądzie do takiej nauki przez zabawę. Moje szkraby już swoją przygodę z językiem angielskim zaczęły, i choć Tymcio liznął już pisowni po angielsku to Lilianka niekoniecznie. Te książeczki sprawiły że chętnie razem zasiadają i rozwiązują. Oczywiście Tymon pomaga Lilianie. Jest sporo zwrotów jak i nazw których jeszcze nie poznali. Dzięki książeczkom znają dni tygodnia, cyfry, kolory, rozróżniają części ciała w dodatku potrafiąc te słowa napisać. Świetna sprawa prawda? Jeśli jednak dzieci nie miały styczności z angielskim, a rodzice też w tym nie są najlepsi, wydawnictwo zadbało o to by na końcu pojawiły się odpowiedzi. Jednak zadania są tak sformułowane że nie powinny być potrzebne.

Kucyki pony poprowadzą nas przez naukę zakątków ich krainy, kolorów czy imion kucyków. do tego Pinkie Pie pokaże nam orientację przestrzenną, nauczy rozróżniać i przetłumaczy na angielski słowa:za, pod, obok i tym podobne zwroty.Znajdą się tu wykreślanki, rozsypanki wyrazowo – literkowe. A Pinkie Pie oraz Apple Jack nauczą części ciała po angielsku. Każda fanka tych kucyków będzie zachwycona.

 

 

Superbohaterowie, między innymi Batman oraz Wonder Woman wskażą nam po angielsku przeciwieństwa – wysoki i niski, dorosły i nastolatek między innymi. Nauka miesięcy pójdzie zgrabniej z Supermanem. Zaś Dwie twarze i Superman nauczą części ciała i twarzy po angielsku. Sporo napsoci i nauczy angielskiego człowiek Zagadka i Joker. Aquaman nauczy dzieci kolorów. Znajdą się tu kolorowanka i rozsypanki. Wszystko by jak najwięcej po angielsku przekazać dzieciom.

 

A zwieńczeniem każdego zadania będzie naklejka w postaci tarczy lub odznaki. I mnóstwo innych naklejek, no bo które dziecko tego nie lubi 😉

 

Za  te fantastyczne egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Egmont

 

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights