Dzieci,  Ja i moje rozważania.

„Pąd prąd” gra nie tylko dla fanów ryb.

Gra jaka ostatnio u nas króluje i jaką musimy wam z radością pokazać to gra od Muduko – POD PRĄD.

Jest to gra kafelkowa i jeśli takowe lubicie to na pewno ją pokochacie. Gra polega na tym by doprowadzić swoje łososie do Ikrzyska. Wariantów gry znów jest kilka, w zależności od poziomu trudności i zaawansowania graczy. Jak wiadomo łososie to rybki które wędrują w górę reki by tam spokojnie złożyć jajeczka i my musimy im w tym pomóc. Jednak wyścig wcale nie będzie łatwy gdyż czekać będzie na nas sporo przeszkód od zapór, wygłodniałych niedźwiedzi, ale i niepozornych ptaków od czapli po orły. Do tego skały trudne do ominięcia czy wiry które mogą nas zaskoczyć. W zależności od wariantu mamy narzucony kierunek ruchy w postaci kafli z prądem .

Victor Samitier oraz Sergi Marget stworzyli grę dla dzieci która idealnie sprawdzi się na wieczorne rozgrywki.

Gra składa się z:

  • drewnianych żetonów Łososi
  • 39 kafelków
  • 20 żetonów Graczy, Wirów, skał i Ruchu
  • Instrukcji.

Z kafelków układamy nasze morze oraz nurt rzeki na 3 kafle szeroki i na 4 kafle w górę wysoki, w miarę ruchu graczy kafle będziemy dokładać. Każdy z graczy ma 5 punktów ruchu w turze. Gdy braknie kafli będziemy musieli przenieść kafle morza na szczyt i odwrócić na drugą stronę to będzie nasze Ikrzysko. Doprowadzenie wszystkich łososi wcale nie będzie łatwe. Na jednym żetonie z jednej strony mamy 2 łososie na drugiej stronie jeden. Na początku gry układamy żetony z dwoma łososiami do góry, odwracamy na drugą stronę lub tracimy żeton gdy trafimy na niedźwiedzia lub inne głodne zwierzę. Uwaga, na te zwierze by nie stracić żetonu! Wygrywa ten kto zbierze jak najwięcej punktów zwycięstwa lub ten kto dopłynie do Ikrzyska pierwszy. wszystko zależy od nas. Punkty to nasze łososie na żetonach + punkty za jajeczka widoczne na kaflach ikrzysk. Podsyłam Wam kilka zdjęć z naszych rozgrywek <3

Gra choć na pozór może wydawać się skomplikowana wcale taka nie jest. Aby ułatwić wam wizualizację całej gry podsyłam Wam mega instruktarz.

Gra na bank umili wam nie jeden wieczór czy pochmurny dzień. My jesteśmy zachwyceni.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights