Ochrona przeciwgrzybicza stóp! Mycosan. A ty przygotowane na Lato?
Zbliżające lato nastraja do intensywniejszego dbania o siebie. Często jednak obok odchudzania i opalania nie stoi nic innego. A szkoda! Zapominamy o intensywniejszym nawilżaniu skóry, włosów, paznokci. Zapominamy o ochronie przed Uv, ale i tej przeciwgrzybiczej. O ochronę przeciwgrzybiczą stóp warto dbać cały rok, jednak kiedy latem eksponujemy swoje stopy w sandałkach marzy nam się ich zdrowy, zadbany wygląd.
Grzybica stóp – skąd ją mamy?
Grzybica to zakażenie którego niestety często nie jesteśmy w stanie uniknąć, zwłaszcza gdy nie stosujemy ochrony. Kiedyś większą uwagę przywiązywaliśmy tylko do ochrony w publicznych placówkach, basenach, prysznicach, wszędzie tam gdzie nasze stopy mają bezpośrednia styczność z powierzchnią publiczną, gdzie inni także chodzą boso, bo przecież nie mamy pewności, że ktoś nie cierpiał na grzybicę. Zapominamy, że nawet we własnym domu możemy na to być narażeni, że nawet w sklepie przymierzając buty nie mamy pewności, że wcześniej nie przymierzał ich ktoś inny kto miał grzybicę. Skarpetki nie dają żadnej ochrony.
Rodzaje grzybów
Grzybicą zarazić się jest bardzo łatwo jednak jej leczenie już tak łatwe nie jest. Nie ma bowiem leku który wyleczy każdy rodzaj grzyba a takich którymi możemy się zakazić jest około 300 gatunków. Takie grzyby to grzyby zwane dermatofitowymi, które mają zdolność rozkładania keratyny, atakują one naskórek, paznokcie i włosy. Grzyby rozwijają się w sprzyjających warunkach, a takimi są ciepłe ii wilgotne miejsca. Większość bo ponad 90 % grzybów atakujących stopy to grzyby Trichophyton rubrum oraz Trichophyton mentagrophytes, rzadziej są to grzyby drożdżopodobne takie jak Candida.
Objawy grzybicy stóp, paznokci.
Często grzybica może być nawet nie zauważana. Ale do najpopularniejszych należy świąd i pieczenie bez wyraźnych zmian skórnych. Bardziej widoczna jest w bardziej zaawansowanych stadiach zakażenia. Czerwone plamki, pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Pękając tworzą łuszczące się płaty. Wygląda to nieestetycznie ii dodatkowo jest jeszcze bardziej uciążliwe, a co za tym idzie takie ranki mogą okazać się punktem zakażeń bakteryjnych. Do tego dochodzi jeszcze bardziej nieprzyjemny niż zwykle zapach. Często grzybica bardziej widoczna jest po paznokciach. Stają się kruche, rozwarstwiają się, nie wspominając o tym ze ich naturalnym kolorem jet wtedy żółty, szary nieciekawy odcień.
Ochrona przeciwgrzybicza
Aby móc cieszyć się zadbanymi, nie zaatakowanymi grzybami paznokciami i stopami. Warto zainwestować w ich ochronę. Obok leków, preparatów leczących, jest także ogrom preparatów ochronnych.Preparatów i sposobów ich aplikacji jest ogrom. Począwszy od kremów, lakierów, sprayów po serum.
To od nas zależy jaka aplikacja będzie dla nas bardziej odpowiednia, choć warto uderzać z każdej strony. Ja w tym roku postawiłam na spray ochronny. Jest łatwy i szybki w aplikacji wystarczy rozpylić na skórę stóp. Dotrze wszędzie, aby mieć pewność można go dodatkowo rozmasować.
Grzybica lubi się nawracać więc warto z takiej dodatkowej kosmetycznej ochrony skorzystać. Często zwykła higiena, czy uwaga nie wystarczą.
Jaki preparat wybrać?
Takich preparatów na rynku jest ogrom, począwszy od firm, bo sposób aplikacji czy konsystencję. Kremy, olejki, lakiery, serum, czy spraye. Wybierzmy te które okażą się dla nas wygodne w aplikacji. Co wybrałam ja? I dlaczego?
Mycosan to spray przeciwgrzybiczy o delikatnym mentolowym zapachu. Spray stosujemy na umyte i wysuszone stopy. Zapewnia nam 12 godzinna ochronę więc nie ma potrzeby stosowania go bardzo często w ciągu dnia. Spray nie tylko chroni nasze stopy przed najczęściej występującymi rodzajami grzybów, ale i odświeża, neutralizując nieprzyjemny zapach. Jest to wyrób medyczny przeznaczony nawet dla dzieci już od 4 roku życia. Błyskawicznie się wchłania i nie powoduje podrażnień, nie wysusza, a wręcz dba o naturalną barierę skóry. Wybrałam go ze względu na szybką i bezproblemowa aplikację oraz fakt iż może być stosowany u dzieci.
Skład:
Woda, betaina, pantenol, PEG-40, uwodorniony olej rycynowy, poligliceryl-3, kaprylan, mentol, mleczan mentylu, propanediol, siarczan laurylosodowy, laureto-8-siarczan sodu, PVP, kwas salicylowy, PEG-4 amid rzepakowy, klimbazol, wodorotlenek sodu, siarczan laurylomagnezowy, oletowy siarczan sodu, laureto-8-siarczan magnezu, oletowy siarczan magnezu.
Aerozol póki co spełnia moje oczekiwania. I choć jesteśmy rodzinką alergików to nie dostrzegłam zmian alergicznych nim wywołanych co bardzo mnie cieszy. Areozol jest wydajny, opakowanie 80 ml wystarcza na długi czas. Po pierwszym użyciu mamy 12 miesięcy na jego wykorzystanie.
Mycosan to nie tylko preparat do ochrony przeciwgrzybiczej, ale i preparaty lecznicze. Póki co nam nie potrzebne, i oby tak zostało. Znajdziemy tu serum do paznokci z pilnikami. Ale i żele do aplikacji na skórę stóp.
Ważne !
Jeśli jednak nasze zabiegi ochronne, czy już nawet lecznicze spełzają na niczym warto wybrać się do dermatologa w celu wykonania dokładnych badań. Być może na nasze zabiegi ten grzyb jest odporny, lub może się to okazać czymś zupełnie innym. Wpis powstał by was uczulić na taką możliwość i pokazać preparat sprawdzony przeze mnie.
Tylko Kobieta
Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.