Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Niegrzeczne Święta. A jakie będą Twoje?

Wy także w tym okresie sięgacie po świąteczne lektury? Ja tek, Kupuje lub wypożyczam coś ciekawego, w świątecznym klimacie, by po świątecznych przygotowania zasiąść wygodnie i wczytać się w coś magicznego.

Tym razem trafiła do mnie jedna książka, łącząca w sobie kilka historii. Książka „Niegrzeczne Święta” To antologia 10 ciekawych ale i pikantnych opowiadań. Kilku autorów zgotowało swoim czytelniczkom piękny prezent na święta. Jeśli lubisz pikantniejsza lekturę, i świąteczny klimat w jednym to to coś dla Ciebie.

Znajdziecie w niej dzieła takich twórców jak: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Justyna Chrobak, Katarzyna Berenika-Miszczuk, Robert Ziębiński, Beata Majewska, Meg Adams, Anna Langner, Emilia Szelest, Kinga Litkowiec i Ewelina Dobosz.

Ciut ją Wam przybliżyłam. ale co ja mogę Wam o niej napisać? Jakie wywarła na mnie wrażenie? Otóż ogromne! I choć z kilkoma autorami miałam przyjemność zetknąć się pierwszy raz to jestem zachwycona.

Każde opowiadanie inne. Każde piękne i klimatyczne. Mimo że inne to jednak coś je łączy, święta i ich magia.

Świąteczna ucieczka.

Złodziejka i policjant.Wspólna upojna noc, o której na początku zdają się nie pamiętać. Zrządzenie losu znów plecie ich ścieżki. Złodziejka przy próbie kradzieży zostaje postrzelona, wybawieniem jest przypadkowy kierowca którego szantażem zmusza by ją zabrał. To jednak nie koniec dziwnych splotów akcji. Los chce by najwidoczniej by spędzili znów jakiś czas ze sobą.Spędzają wspólnie Wigilię. Co znów zgotuje im świąteczny magiczny czas?

Śnieg w jej włosach.

Przystojny nauczyciel Geografii? Tak to możliwe. Nie każdy miał do takiego szczęście. Jego historia świąteczna okaże się niekoniecznie powiązana z geografią ani tym bardziej grzeczna jak przystało na nauczyciela, wszystko to będzie miało związek z nie jaką Magdaleną.

Dziewczyna pod choinkę.

Ta Historia z kolei pokazuje nam by uważać o czym się marzy. Jak widać po przypadku Łukasza marzenia się spełniają. A wymarzone prezenty trafiają wprost pod same drzwi i noszą imię Agata.

Nim skończy się rok.

Jak się okazji nie wszystko złe co się źle kończy, a może wcale nie kończy, może dopiero zaczyna. Taka jest właśnie ta historia. Czasem te najlepsze i niespodziewane rzeczy przychodzą w momencie wydawałoby się końca świata. Będzie ciut muzycznie, tanecznie ale i pikantnie.

Nieproszony Gość.

Mafia i planowane małżeństwo. Ona nie kocha, a on zakochany po uszy. On chce, a ona jet zmuszona. Jednak czy faktycznie ?Okazuje się że może ich sporo łączyć.

Wigilijny napad.

Ilu z was zastanawiało się czy życie między snem a jawą jest możliwe? To tak cienka granica, a tu wydaje się być realna. Tylko od nas zależy jakie będzie nasze życie, nie musimy go sobie śnić.

Rozpakuj mnie jak prezent.

Mikołaj, Julia bez swego Romeo, kamera i striptiz, co to wszystko łączy? Genialne opowiadanie.Przesiane miłością i namiętnością

Sylwester w rytmie Kizomby.

Kurs tańca Kizomby. Dwie na pozór szczęśliwe pary, ale czy na pewno? Kiedy Magda i Janek trafiają na siebie podczas tańca, zostają jakby zaczarowani sobą. Czary niestety maja to do siebie że nie trwają wiecznie, a może jednak mimo iż chwilowo prysł, wracają do swoich partnerów, to czy czasem ten czar nie zalśni ponownie w Nowym Roku.

Noworoczne wspomnienie.

Wigilia i złodzieje? To nie Kevin, uprzedzam. Tu bohaterką jest Martna, na której drodze staje on – rudzielec okradający jej dom. Mężatka jak się okazuje coś po tej nocy zyska…

Pocałunek pod jemiołą.


Chemia na księżycu. To tam zabiorą nas ze sobą główni bohaterowie.

Reasumując. Każde z tych opowiadań zapraszało pierwszym zdanie. Wciągało z każdą stroną, i sprawiało ze nie można odłożyć książki na potem. Wszystko tu grało, w każdym opowiadaniu bohaterowie tak realni jak by stali obok. Do tego historie która napawają miłością, nadzieją.Pomijając aspekty erotyczne to była tam magia. W jednej książce mamy 10.powiem Wam ze jakbym miała te 10 , rozbudowanych o kolejne 100 stron każda, Toczące się ciut wolniej niż w opowiadaniu, zapewne byłabym tak samo zakochana.

Za egzemplarz recenzencki i odrobinę magii dziękuję :

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights