Dzieci,  Książka - To co kocham

Nauka języka angielskiego z Muminkami.

Znane i lubiane Muminki zagościły u nas ponownie. Wy też je zapewne znacie. Uwielbiam je, pamiętam wieczory z dzieciństwa z bajką i nimi w roli głównej. Tym razem zabiorą nas w kolejną podróż, a jaką? Otóż poznawczą, językową.

Książka która dziś wam pokażemy to Słownik polsko – angielski. Słownik jest obrazkowy, a obrazki to piękne ilustracje ze świata Muminków. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym ale i szkolnym. Dzieci w pierwszej klasie także po nią z chęcią sięgną. Jest to podstawowy angielski, podstawowe słówka z zakresu dni tygodnia, kolorów, miesięcy, ale i szeregu innych podstaw.

Podpisane obrazki w języku polskim tłumaczone są na język angielski. Dzieci przeglądając książkę na 100% zapamiętają zdecydowaną większość. Ten nietuzinkowy słownik można mieć pod ręką w szkole czy odrabianiu prac domowych. Na pewno okaże się pomocny. Lekturę zaczynamy od poznana wszystkich postaci zamieszkujących Dolinę Muminków: Filifionkę, Mimble, Hatifnatów, Paszczaka, Ryjka, Włóczykija czy w końcu Muminków.  Mamy tu fantastyczny podział, ułatwiający dzieciom naukę. Pory dnia, roku, opisy przedmiotów. Dzieci poznają określenia odpowiadające danej porze roku, porze dnia a to tylko początek. Cóż można rzec więcej? z takimi sympatycznymi bohaterami nauka to czysta przyjemność <3

Spory format, i sztywna oprawa sprawia ze książka będzie służyć dłuuugo. O te cudne ilustracje, które tak przyciągają dzieci, zadbała Tove Jansson.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x