Bambino,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Godło, takie zrobi każde dziecko samodzielnie w domu.

Juto 11 Listopada. Narodowe Święto Niepodległości. W takie dni większą wagę przywiązujemy do historii naszego kraju i naszych symboli narodowych. Nasz kraj sporo ma za sobą, jak trudną historię mamy za sobą każdy wie. Ile razy zmieniało się nasze godło nie wiem czy wiecie, ale było z nim różnie, raz z orzeł dumny z koroną, raz bez, dziś znów dumny z koroną i rozpostartymi dumnie skrzydłami. Właśnie taki stworzyliśmy. Z trudem odzyskane zdjęcia, choć nie wszystkie udało się uratować po ostatniej awarii komputera.

Co było nam potrzebne do wykonania?

  • papierowy talerzyk jednorazowy
  • rolka po papierze toaletowym
  • biała bibuła – St.Majewski
  • płatki kosmetyczne
  • klej
  • papier kolorowy – złoty – u nas to Bambino
  • oczka
  • farba czerwona – u nas to Bambino
  • nożyczki
  • pędzle

Talerzyki malujemy czerwona farbą i odstawiamy do wyschnięcia. Wybierzcie stronę która będzie tłem dla waszego orzełka i tą malujcie.

W między czasie gdy talerzyki będą schły my stworzymy naszego orzełka. Potrzebny będzie nam biały papier, blok rysunkowy będzie idealny. Odrysowujemy kilkukrotnie nasze rączki, potrzebne nam będzie kilka na skrzydełka oraz kilka na ogonek.

Takie łapki przyklejamy tak jak my na talerzyk , następnie nakleimy resztę.

Teraz czas na resztę naszego orzełka. Oklejamy białą bibułą naszą rolkę. Następnie ze złotego papieru kolorowego wycinamy pasek z którego powstanie korona oraz wycinamy dzióbek i pazury.

Nasza korona już na wklejona, jednak trzeba jej nadać kształt, mianowicie ponacinać, wycinając trójkąty. Nasz dziób też musi być bardziej orli więc ścinamy kawałek i naklejamy oczka gotowe jak te nasze, lub robimy , czy rysujemy.

Za łapy posłużą mi ścięte na pół płatki kosmetyczne na których naklejamy złote pazury. Wklejamy je na naszą rolkę, od jej środka. Następnie tak, gotowego orzełka, wklejamy na nasz talerzyk.

A tak prezentują się nasze gotowe Godła narodowe.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights