DIY,  Dzieci,  Ja i moje rozważania.

Dzień Babci i Dziadka – Papierowe bukiety i kwiatowe laurki DIY.

To już jutro świętować będziemy z najbliższymi Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. 21.tycznia świętują Babcie a dzień później 22 stycznia dziadkowie. Po za składaniem życzeń pragniemy obdarzyć ich drobnym upominkiem. Pamiętam jak sama, co roku tworzyłam laurki dla swoich babć i dziadków <3

Tymczasem sama jestem mamą i chciałabym zakorzenić tą tradycję swoim dzieciom. Co roku wraz dziećmi, tworzymy sami jakieś drobne upominki, choć do nich często także dokupujemy jakiś personalizowany gadżet , lub czekoladki, to laurki i gadżety przez nie wykonane cieszą najbardziej. Do tego mamy okazję by znów tworzyć, a przy okazji pobudzam kreatywność moich dzieci, wspieram ich motorykę, zdolności manualne, rozbudzam wyobraźnię, a tu wystarczy tyko mala iskra i zapłonie całe ognisko pomysłów.

W tym roku wykonujemy pomysł Liliany. Motywem są tu tulipany, kiedyś otrzymała taki w przedszkolu na dzień kobiet, i tak jej się spodobał ze tym razem powstały takie dla babć i dziadka <3

Z lekkim wsparciem mojej osoby powstały kolorowe bukiety z papierowych tulipanów, w wazonikach ze szklanych słoiczków, wypełnione kolorowymi hydrokulkami, skropione olejkami eterycznymi. Do tego również z Tulipanami laurki, a jakie? Sami popatrzcie. Mamy dla Was instrukcję, może jeszcze pokusicie się by takie stworzyć. Taki bukiet można też zwyczajnie związać wstążką, lub zawinąć w dekoracyjny papier.

Tulipany

Do wykonania tulipanów potrzebne nam są:

  • kolorowe kartki
  • nożyczki
  • słomki

Aby wykonać tulipana potrzebne nam były równe kwadraty, my wykorzystaliśmy kolorowy papier ksero. Dzieci wycięły równe kwadraty Aby taki wyciąć, należy złożyć kartkę rogiem ku górze po przekątnej Zbędny pasek odcinamy i gotowe.

Mam nadzieje że zrozumiecie o co nam chodzi, a jak nie to pytajcie 😉 Następny krok, to zaginanie naszego kwadracika. Mamy już jedno zgięcie po przekątnej. Teraz zaginamy w drugą stronę, po drugiej przekątnej.

Następnie odwracamy nasz kwadrat na płasko, tak by wierzchołek zgięć był na górze. teraz zaginamy nasz kwadrat na pół, tak by powstał nam prostokąt. Dzięki temu łatwiej będzie nam stworzyć trójkąt który złożymy w ten sposób:

Jak widać w środek chowamy co nie co, a nasz trójkąt prezentuje się tak:

Następnie nasze dolne rogi zaginamy ku górze do górnego wierzchołka. Tak robimy z górnym trójkątem, gdy jego złożymy zostaje nam pod spodem drugi, więc odwracamy, i zaginamy nasze rogi w ten sam sposób:

Powstaje nam kwadrat, romb, zależnie od tego jak spojrzymy. Teraz musimy nasz kwadrat przełożyć. Widzicie na górnym zdjęciu łączenie dwóch zgiętych rogów? Jeśli tak wzdłuż tej linii zgnamy naszą górną część kwadratu, i tak samo robimy z drugą stronę, bo taki kwadrat ma je dwie, identyczne.

Z takiego kwadrata po przełożeniu mamy taki? Widzicie różnicę?

Teraz układamy nasz kwadrat w ten sposób, by pełne grzbiety złożenia mieś od góry, a od dołu te podwójne jak na zdjęciu powyżej.

Następnie składamy nasz kwadrat w ten sposób, boczne rogi zaginamy do środkowej linii, jednak tak by za nią nachodziły, o mniej więcej tak:

Następnie wsuwamy jedno skrzydełko w drugie, w ten sposób:

Z drugą strona oczywiście postępujemy tak samo. Powstaje nam stożek, chwytamy go po bokach, za te wsuwane w siebie skrzydełka, tak by nam się nie rozsunęły. I w tm naszym dolnym rogu, zaznaczonym na zdjęciu, powinniśmy dostrzec małą dziurkę, chwytając tak jak pisałam wcześniej dmuchamy w nią delikatnie by nadać kształt naszemu tulipankowi. Możemy delikatnie palcami wtedy ukształtować tą jego podstawę, powinien o byś kwadrat, jeśli nie wyjdzie nie martwcie się. Gdy zakładki są spore nie rozłoży nam się kwiatek.

Tera wystarczy tylko odgiąć nasze płatki, choć można zostawić je także w pączkach.

Teraz wystarczy tylko wsunąć nasz kwiatek na słomkę. Do tego potrzebna nam ta dziurka, przez którą dmuchaliśmy. Jeśli jest zbyt mała można ją powiększyć, lub wykorzystać zamiast słomek wykałaczki, patyczki do szaszłyków.

Gotowe tulipany złożyliśmy w bukiety. Jako wazoniki posłużyły nam słoiczki po obiadkach, które nie raz wykorzystywałam i widzieliście na blogu. Aby jednak nie były takie ponure, nadaliśmy im koloru hudrokulkami, żelkami które w kontakcie z wodą pęcznieją i zwiększają objętość. Robią także za wypełnienie które utrzymuje nasze kwiaty w miejscu. Hydrożelki skropiłam delikatne olejkiem kwiatowym i herbacianym, teraz gdy się zbliżamy pachną. Do tego złoty akcent w postaci wstążki i gotowe.

To jeszcze nie koniec. Powstały także laurki, również z tulipanami w roli głównej.

Tulipanowe Laurki

Co było nam potrzebne:

  • kolorowy papier
  • biały sztywny blok techniczny
  • nożyczki
  • klej
  • Wstążka
  • patyczki do szaszłyków.

Kartkę A4 z bloku technicznego składamy na pół.

Z ozdobnego kolorowego papieru wycinamy kształt doniczki, tak by zmieścił się na naszej laurce. Następnie naklejamy na laurkę w taki sposób ze klejem smarujemy tylko same brzegi boczne i spód doniczki. Wierzch jest wolny od kleju więc mamy tu kieszonkę, w którą włożymy nasze kwiatki. Pamiętamy aby pod naszą doniczkę podkleić wstążkę z której zawiążemy dekoracyjną kokardę.

Nasze kwiatki robimy identycznie jak te do bukietu. Tyle ze w mniejszej wersji. Wykorzystaliśmy do tego paski które zostały nam z kartek które wykorzystaliśmy na duże tulipany. nakładamy na wykałaczki, które możemy zostawić takie naturalne, lub pomalować na zielono. Wystarczy dopasować je tylko długością do naszej donicy. U nas do doniczki włożyliśmy po 5 kwiatków, i aby je ciut wypełnić, dokleiliśmy liście wycięte z zielonego papieru ksero.

Aby dopełnić naszą laurkę w środek wkleiliśmy wycięte z bloku technicznego serducha. Wkleiliśmy je tylko grzbietem w sam środek laurki. W środku wpisaliśmy życzenia.

A gotowe laurki z bukiecikami prezentują się tak:

Jak myślicie spodobają się?

A tak prezentują się w całej okazałości z bukietami.

Mam nadzieje że ucieszą a ja zainspirowałam Was do tworzenia takich samodzielnie, może już nie na tegoroczne święto Babci i Dziadka, a może na inną okazję;) Są walentynki, dzień kobiet, Dzień Mamy, Dzień taty <3 Chętnie zobaczę Waszą twórczość w tym temacie <3 Chwalcie się <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights