DIY,  Dzieci

Dynia, maska na Halloween – DIY.

Dziś Halloween, zwyczaj który przybiera u nas na sile z roku na rok coraz mocniej. Tym razem postanowiliśmy stworzyć male co nie co z tej okazji. Wybór padł na dyniową, straszną maskę.

Co potrzebne nam do wykonania takiej maski?

  • Talerzyki papierowe
  • dziurkacz
  • farby plakatowe, głównie pomarańczowa i czarna – u nas to Bambino
  • nożyczki
  • gumki lub sznurek
  • filc, bibuła – u nas to Bambino
  • klej – u nas to Bambino

Talerzyk malujemy od spodu, calusienki na pomarańczowo.

Jak nasze talerzyki wyschną, możemy działać dalej. Teraz czas na charakterystyczny ogonek, dwa powstały z filcu i jeden z bibuły. Wcześniej nasze talerzyki ciut przycięliśmy by nadać im kształt, jakby jabłka, dyni.

Gotowe ogonki przyklejamy od strony cięcia, tak by przypominał nasz talerzyk dynię. Teraz czas na zaznaczenie noska, można to zrobić przykładając do twarzy, rysujemy trójkącik, następnie kolejne dwa po bokach, to będą oczka, i czas na buźkę. Otwory noska i oczek wycinamy by można było swobodnie maskę nosić, oddychać i widzieć wszystko. Buźkę szkicujemy, następnie malujemy czarną farbą.

Abu jednak maska trzymała nam się na twarzy, musimy zrobić mocowanie, u nast to dziurki wykonane dziurkaczem, i gumki, ale mogą być te sznurki czy tasiemki.

A tak prezentują się gotowe maski.

A to moi Dyniogłowi, hallowennowe straszaki <3

A wy co ciekawego stworzyliście na ten weekend?

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights