Dzieci,  Książka - To co kocham

Bogini bez oblicza. Czyli 4 tom Pamiętników Wisienki.

Tytuł oryginału: Les Carnets de Cerise: La Déesse sans visage

Data wydania: 2021-01-20

Data 1. wyd. pol.: 2021-01-20

Liczba stron: 80 Język: polski

ISBN: 9788328197626

Tłumacz: Marek Puszczewicz

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurélie Neyret

Jak już zdążyliście zauważyć Wisienka to wyjątkowa dziewczynka o bardo ciekawych zamiłowaniach. Mądra, i intrygująca osóbka, od pierwszego tomu gości u nas obowiązkowo. Jej postać spowija tajemnicza przeszłość, i magia. Jeśli nie zdążyliście jej jeszcze poznać gorąco zapraszam <KLIK>. Jest to dziewczynka której nie da się nie lubić. Polubicie ją tak jak my. I choć do tej pory każdy Tom łączyła Tylko postać Wisienki i jej przyjaciół, to tu pojawi się ktoś kogo znacie z 3 tomu.

W tym tomie wraz z Wisienką i jej mamą udamy się na tygodniowy wypad w pewne, ciut tajemnicze, trochę magiczne miejsce. Mowa tu o Dworze Stu Tajemnic. To ma być urodzinowy prezent od mamy. Wcześniej przyjaciółki obdarowują ją pięknym albumem, ciekawych postaci, wkrótce okaże się że to miejsce i album coś łączy. Dwór oferuje bowiem turystom ciekawą formę rozrywki, mianowicie rozwiązywanie kryminalnych zagadek. Wisienka czuje się ryba w wodzie bo przecież zagadki to jej żywioł.

Zagadka którą maja rozwiązać wspólne z mamą okazuje się bardziej skomplikowana niż myślały i nie ma nic wspólnego z zabawą autorstwa właścicieli. Podczas poszukiwania odpowiedzi w jednej z komnat odkryją pewien portret. Portret kobiety bez twarzy. Kim jest ta kobieta, im dalej zmierza Wisienka z mamą tym więcej pytań im się nasuwa. W Wisience ponownie budzi się detektyw, Odkryją wiele tajemnic ale czy to co odkryją zamiast je zbliżyć tak jak miało być, nie poróżni matki i córki? Kim jest tajemniczy zapowiadacz i kto odpowiada za zagadkę na którą trafiły? Powiem Wam tyle że Wisienka nie będzie sama, bowiem znajdzie nowy przyjaciel, ale czy na pewno?

Nie mogę choćbym nie wiem jak chciała zdradzić wam więcej. Niemniej jednak, powiem tyle że z każdym kolejnym tomem zagłębiamy się w historię Wisienki. Coraz więcej chcemy wiedzieć, i coraz większe budzi w nas pragnienie poznania prawdy. Kim jest Wisienka i co kryje jej przeszłość. Każda historia ukazuje nowe fakty, ukazuje oblicza Wisienki. Każdy tom jak zwykle nie budzi zastrzeżeń, wszystko piękne, spójne, wciągające i opatrzone pięknymi ilustracjami Aurélie Neyret. Nie dziwi mnie fakt tak wielkiej popularności komiksu w Francji.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Tom.

Za moc detektywistycznych wrażeń i przygód dziękujemy:

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights