My i nasze dni,  Tworzymy,  Uncategorized

100 lecie Niepodległości – Niepodległa Polska – tworzymy naszą flagę i nie tylko…

100 lecie niepodległości, rocznica zdarzenia które każdy Polak powinien pamiętać. Każdy powinien uczcić. Ale czy tak jest? U nas tak, od najmłodszych lat wpajamy w dzieci czym jest polska, ich ojczyzna, czym jest Hymn  który znają. Jakie są jej symbole narodowe, jakie barwy. W Piątek w wielu szkołach dzieci dumnie śpiewały pełną piersią Hymn Polski, dumnie na piersi upięte miały kotyliony w naszych barwach, dumnie machały flagą w naszych barwach. Dumni że są Polakami, dumni za swoich przodków którzy o taką Polskę walczyli – Polskę Niepodległą. My dzisiejszy dzień poświęciliśmy na naukę  – Legionów oraz tworzenie kotylionów oraz flag. Moje dzieci rozróżnią flagę Polski i Monako.Łatwo takie stworzyć wspólnie z dziećmi. My stworzyliśmy je z tego co mieliśmy akurat w domu. z Bibuły tworzymy często choć się nie chwaliliśmy i może to błąd. Dziś pokażemy wam jak zrobić flagi na dwa sposoby i kotyliony z dwoma upięciami.

Potrzebne nam bedą :

  • – patyczki do szaszłyków
  • – blok techniczny
  •  – bibuła (biała i czerwona
  • klej biurowy
  • nożyczki
  • ołówek
  • agrafka
  • spinacz do bielizny lub ten mniejszy dekoracyjny.

 

Flaga 1

Odcinamy z bibuły dwa paski o długości około 20 cm i szerokości około 10, biały o 1 cm szerszy. sklejamy je ze sobą tak by powstała flaga. Następnie patyczek, obsmarowujemy klejem i doklejamy go do naszej flagi tak by pierwsza – górna barwa była tą białą. Aby dokładnie się trzymało rolujemy z 3 razy do samej góry.

Flaga 2

Kartkę bloku technicznego tniemy na pół. Za pomoc ołówka dzielimy połówkę na pół. dolną część wyklejamy kulkami z czerwonej bibuły. Nastpnie doklejamy patyczek, aby jednak dobrze się trzymał, okleiliśmy go bibułą. Flaga jest solidna i sztywna.

Kotylion

Wycinamy z bloku technicznego kółko o średnicy większej niż 5 cm. Z bibuły odcinamy paski. Doklejamy do kółka paski bibuły by swobodnie zwisały w dół, dwa paski białe i dwa czerwone. Następnie zaczynamy wyklejać nasze kółko bibułą do o koła, zaczynając od białej. Pamiętajmy jednak by wystawała około1 cm za kółko z bloku, oraz by marszczyć je przy doklejaniu. Gdy okleimy je do o koła następnie kleimy drugą czerwoną warstwę bibuły, również do o koła, także marszcząc.  u nas wyszły po dwie warstwy białe i czerwone. W środku wkleiliśmy  kulkę z białej bibuły. U was może wyjść różnie, zależnie jakie kolo wytniecie i jak szerokie paski. Aby móc je dopiąć  z tyły jednego dokleiliśmy drewniany spinacz. zaś do drugiego agrafkę.

Widziałam nie raz nie dwa że Wy także lubicie z dziećmi tworzyć, nawet bez okazji. Dorze znamy korzyści, których po za pobudzaniem wyobraźnie, kreatywności, oraz pobudzania zdolności manualnych można by wymieniać jeszcze długo. Dziś tworzyliśmy od samego, rana, w między czasie goście i obowiązki, ale udało się stworzyć jeszcze kilka jeży bo ponoć wczoraj ich święto, a moje dzieci jeże lubią <3

 

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights