Książka - To co kocham

Willa pod Kasztanem – „Na strunach światła”Krystyna Mirek – Moja recenzja.

Czy w przytulnej kuchni babci Kaliny uda się znów zaprowadzić ład w sercach wszystkich bliskich jej osób? Jak sobie poradzi z trudnymi zadaniami? Jak potoczą się dalsze losy ulubionych bohaterów serii „Willa pod kasztanem”?

Wiosna rozgościła się na dobre w Krakowie. Zatem także i w Willi pod Kasztanem. A jak nasi bohaterowie? Jedynie spokój odzyskali Bianka i Michał, szczęśliwi nowożeńcy, emanują miłością na każdym kroku, remontują swoje gniazdko na piętrze Willi. Jednak co z pozostałymi? Antek?Bartek?Magda? Kalina? Babcia kalina mimo swych lat dzielnie dba o dom, ogród, by przykuwał uwagę, i oczywiście ciasta które ściągną każdego, nawet byłego Magdy. Czas pokaże że nie tylko. Do Willi wkroczy także matka  Konstantego. O matce Antka nie wspomnę. A do wiwatu dadzą dwie synowe Kliny Patrycja i Iwona. Znów Willa pełna ludzi, znów pełna emocji, wzruszeń, złości. Jak to twierdzi Bartek – Przeszłość to taka Franca która zawsze wylezie. I to prawda, wszystko wraca i uderza ze zdwojoną siłą, czy tym razem uda się wszystko ułożyć? Magda wreszcie z determinacją zacznie działać chcąc zmienić swoje życie i dorównać bratowej. Zabawi się także w swatkę. Chcąc zadbać o szczęście zakochanego w Biance brata, zaprosi do Willi swoją koleżankę Anię. Sama jednak nie odżałuje straty Antka którego kocha po uszy. Do tego ubarwią wszystko Tata Ani Ludwik, oraz adwokat Alojzy. Czy wreszcie wszyscy znajdą to czego szukają, zakopią stare wojenne topory i zapanuje miłość i spokój?

Kiedy sięgnęłam po ten Tom miałam nadzieje że to już koniec serii, teraz żyję nadzieją ze jednak nie i czekam na kolejny. Nie zdradzę wam jak zakończyły się losy bohaterów, bo nie dla wszystkich to koniec…Magda choć na początku była ważną częścią historii to na samym końcu już ni ei nie jest nic wyjaśnione w jej sprawie co budzi nadzieje na kolejne części a co nas czeka? Oj czekam z niecierpliwością i łudzę się ze się doczekam.

Krystyna Mirek po raz kolejny ujęła mnie klimatem, w którym trzyma cała serię, pełna ciepła i miłości. Mimo zawirowań, rodzinnych tajemnic i waśni wszystko rodzinne i klimatyczne. Czekam na ciąg dalszy <3

Wcześniejsze Losy bohaterów poznacie Tutaj:

TOM 1 – Światło w cichą noc

TOM 2 – Światło o poranku

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Edipresse.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x