Dzieci

Sówki mądre główki – pisanie, rysowanie i kolorowanie. Jak wspierać w tej nauce dzieci.

Poznajcie Lolę i jej siostry i braci, mądre sówki wspierają nas w pisaniu literek, cyferek oraz ryzowaniu i kolorowaniu.

 

To że moje dzieci uwielbiają kolorowanki i tego typu ćwiczenia już wiecie. Ostatnio jest bum na naukę pisania, i te są trafione w sedno. Znajdziemy tu alfabet do pisania po śladzie z kolorowymi ilustracjami sympatycznych sówek. Do tego krótkie zadania, które dzieci jeśli już mają styczność z czytaniem, same przeczytają i wykonają. Dorysowywanie brakujących elementów, rysowanie po śladzie, i kolorowanie, to wszystko usprawnia dodatkowo ręce naszych pociech nawet w pisaniu.  choć dzieci prowadzą swoje zeszyty w których notuje już litery, cyfry a nawet pełne wyrazy i piszą samodzielnie, to takie kolorowanki i ćwiczenia pisania są u nas na porządku dziennym. Pomagają i wspierają nas dodatkowo w tym trudnym zadaniu. I choć dzieci lgną, do pisania to zeszyty szkolne pomijając okładkę nie są zbyt sympatyczne i nie zachęcają do nauki tak jak te właśnie. Jeśli więc szukacie tego typu wspomagacza to serdecznie polecam. Te u nas pochodzą od wydawnictwa Monika Duda. Kolorowe, w formacie A4.Dlaczego warto to robić nawet w domu w wolnych chwilach? Dlatego iż w szkole mimo tego że uczą się tego w swoich ćwiczeniach, zeszytach często się spieszą co przekłada na dokładność, staranność pisania. świetnie się sprawdzają w długie wieczory, czy upały tak jak teraz gdy wolimy przebywać w domu a dzieci się nudzą. Choć przyznam szczerze że na spacery czy też zwykłe harce na placu zabaw także zabieramy, ostatnio zrobiły furorę.

U nas w domu zawsze takie goszczą, a u was?

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights