Dzieci

Smoothies – gra kościana Muduko.

Znacie jakieś gry kościane? Ja uwielbiałam w dzieciństwie grać z rodzicami w tysiaka. Ale kiedy to było. Dziś przychodzę do was z grą której nazwa może ciut mylić. Coś dla fanów gier kościanych i smakoszy Smoothies.

rpt

Muduko zaplanowało premierę tej gry na 2 października a już dziś możecie kupić ją w przedsprzedaży z super dodatkiem.

Smoothies !

W skład gry wchodzi:

  • pudełko, które jest nieodzownym elementem gry
  • 7 cudnie kolorowych kości,
  • 4 ołówki,
  • bloczek z arkuszami
  • instrukcja.

Na samym początku powiem wam że aby nabrać wprawy w tej grze trzeba czasu, widzę to po moich szkrabach. Pudełka wewnątrz mają obrazek, każdy inny. Są to 2 blendery. To w nich będziemy tworzyć nasze smoothies i zdobywać punkty. Pudełka złączamy ze sobą dłuższym bokiem. Kości rozrzucamy nad nimi w taki sposób by wpadły do pudełka, jeśli jakaś kość wypadnie, lub w jednym z blenderów będzie mniej niż dwie, musimy przerzucić. teraz gracz aktywny, wybiera blender i zlicza swoje punkty. Na arkuszu zaznaczamy teraz ilość kości w blenderze, to rząd na dole arkusza. Zaznaczamy także w kolorowych rzędach pola z rzędu który daje sumę wybranych przez gracza kości. W tym czasie gracze pasywni wybierają z drugiego blendera jedną kość i zaznaczają jej numerek na swoim arkuszu i w rubryce swojego blendera.

Gra serwuje także bonusy. Gdy suma twoich kości wyniesie 7, to poza zaznaczeniem odpowiednich kolorów w kolumnie 7 możesz zaznaczyć jedno dodatkowe pole dowolnego koloru i liczby. Jeśli zaś wyniesie 14 możesz skreślić dwa dodatkowe pola.

Na arkuszu mamy także pola z gwiazdką i innymi symbolami Premii. Jeśli trafisz na pole z gwiazdką, możesz skreślić dowolne pole które bezpośrednio do niej przylega.

Premie:

Przerzut: Przed wybraniem blendera możesz przerzucić kości z jednego z nich.

Dodatkowa kość: Jako gracz pasywny możesz wybrać jedną dodatkową kość z Blendera i dodać jej wartość do wybranej wcześniej kości.

Zmiana koloru: Niezależnie od tego czy jesteś graczem pasywnym czy aktywnym możesz zmienić kolor jednej w wybranych kości tylko dla siebie.

Modyfikatory: Są to Cyfry -+1/+3/-3. Niezależnie od tego którym z graczy jesteś możesz zmodyfikować całkowita wartość swoich kości o wskazaną liczbę.

Okragły i kwadratowy blender: Jako gracz aktywny możesz skreślić jedno pole mniej w odpowiednim Rzędzie Blendera.

Gra kończy się kiedy każdy z graczy osiągnie limit pól w rzędach blendera. Czarna ramka, szare pola to pola limitowe dla graczy pasywnych. Punkty zliczamy w następujący sposób:

Na początku gry określaliśmy limit pól w kolorowych rzędach. Jest to zależne od ilości graczy. w naszym przypadku 2 graczy to 7 pól, 3 to 8 pól, a 4 graczy to 9 pól. Wpisujemy tą cyfrę w rubrykę przy kolorowych rzędach.

Owoce – Rzędy z osiągniętą minimalną ilością skreślonych pól dają jeden punkt, jeśli ta minimalna liczba nie została osiągnięta, nie mamy punktu.

Żółte i pomarańczowe owoce – 3 punkty otrzymuje gracz który zdobył największą ilość skreślonych pól w żółtym i pomarańczowym rzędzie. Jeśli wystąpi remis, każdy z graczy otrzymuje po 3 punkty.

Klienci – 5 punktów za każdą kolumnę ze skreślonymi wszystkimi polami. 2 punkty za każdą kolumnę bez skreślonych pól.

Blendery – Odpowiednie punkty ujemne są odejmowane za każde ciemne pole skreślone w rzędzie blenderów.

Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Mam nadzieje że w miarę jasno wszystko wam przybliżyłam i pokusicie się o ta grę do swojej kolekcji. Mnie urzekła, uczy i bawi. Kłania się tu matematyka. Kolorowe pudełko, cudne kolorowe kości. Wszystko solidnie wykonane. Nie zajmuje w torbie wiele miejsca więc sprawdzi się na spacerze <3 Bloczek z arkuszami, gdzie arkusze są po obu stronach kartki to zwykły papier, a w przedsprzedaży możecie kupić grę z suchościeralnymi planszetkami. Gorąco polecamy!

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights