Książka - To co kocham

No bo która z nas nie ma tajemnic i grzeszków na koncie? „Grzesznica” Dorota Wachnicka – Moja recenzja

Tajemnice… kto ich nie ma? Duże, małe… jedne są niegroźne, za to inne potrafią zrujnować życie.

Dominika ma męża i dwójkę dzieci, jest szczęśliwą mężatką i spełnioną matką. Istnieje jednak pewna tajemnica, która może zburzyć jej spokojne, rodzinne życie. W przeszłości pracowała jako luksusowa prostytutka, świadcząca usługi najbogatszym mężczyznom na świecie. Tamto życie dawno zostawiła za sobą, jednak… pewnego dnia na drodze Dominiki stanął człowiek z przeszłości, który za wszelką cenę chce ją zdemaskować i ujawnić jej zajęcie sprzed lat.

Dorota Wachnicka – Kim jest autorka? To Pani psycholog, psychoterapeutka od spraw rodzinnych i indywidualnych. Rzuciła to dla twórczości. Dzięki temu mamy okazję Poznać Farciarę oraz Grzesznicę.

Grzesznica to historia kobiety wydaje się spełnionej, szczęśliwej. Dominika jest matką dwójki dzieci, ma wspaniałego męża Marcusa i życie i którym nie jedna z nas może marzyć. Zawsze chciała więcej o do tego dążyła za wszelka cenę. Nikt by nie przepuszczał jaką przeszłość skrywa. Otóż ta spełniona mama, była kiedyś damą do towarzystwa. I to nie w pierwszej lepszej klasie społecznej, a tej najwyższej. Obracała się w kręgach najbogatszych. Zmieniła tor życia co widać. Jednak przeszłość do niej wraca, ktoś chce zburzyć to co budowała po tej niechlubnej przeszłości. Kto i dlaczego zechce zniszczyć Dominikę. Czy zdoła ukryć skrywaną dotąd tajemnicę? Czy uratuje swoją rodzinę?

Autorka zaserwowała nam ciekawą historię o tym jak łatwo można zmienić swoje życie. Jak łatwo skrywać tajemnice przed całym światem. Jak łatwo jest postawić pod znakiem zapytania losy swojej rodziny, narazić ją na rozbicie. Pokazuje nam że tak naprawdę każdy z nas skrywa jakąś tajemnicę, że każdy ma za sobą jakąś przeszłość. Myślę że tą książką autorka chciała nam pokazać ile możemy stracić nie będąc szczerym. Szczerym i uczciwym, głównie przed samym sobą. Próbowała nam uświadomić że skrywamy to z czego nie jesteśmy dumni, co najchętniej zapewne wymazalibyśmy z życiorysu. Jednak czasem warto jest postawić na szczerość, pogodzić się z przeszłością by zacząć nowy rozdział, jest wtedy dużo prościej. Po jej przeczytaniu zadaję sobie pytanie ile musiała znosić próbując ukryć swoją przeszłość. Co nią kierowało że tak postąpiła, a nie inaczej. Bo przecież mogło być różnie, może bała się odtrącenia przez mężczyznę swego życia? Musielibyście sami zagłębić się w lekturę. Autorka z takim wykształceniem, musiała nas wziąć pod włos psychologią. Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Zwłaszcza z takim fantastycznym zapasem aromatycznych herbat od Irving. Partner wspierający wydanie książki. Przecież książka, ciepła herbata i koc to najlepsze z możliwych połączeń.

Autor: Dorota Wachnicka
Wydawnictwo: Edipresse
Ilość stron: 296
Data wydania: 13 lutego 2019

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Edipresse.


Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights