My i nasze dni

Mamo, kup Mi! – Czyli jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach.

Każdy rodzic boryka się z tym problemem, nie wierzę ze nie.

Kiedy wchodzimy do sklepu i nasze dziecko chciałoby dostać wszystko to co zobaczy, najmniejszą dla nas pierdółkę, problem z głowy jeśli dziecko przyjmie naszą odmową spokojnie i bez scen, a te zdarzają się baardzoi często i chyba każda z nas ma na swoim koncie conajmniej jedna taką.

Zadajemy sobie wtedy pytanie jak przekazać dziecku wiedzę o pieniądzach, jak ma poznać wartość pieniądza i jego znaczenia, jak pomóc mu zrozumieć że pieniądz to nie jest zwykły kawałek blaszki czy papieru.

Jest to trudny temat, i wymaga wiele cierpliwości. Ale warto rozmawiać z dziećmi o finansach, o oszczędzaniu pieniędzy.

Pojawia sie takze pytanie kiedy zacząć rozmawiać z dzieckiem na temat pieniędzy, otóż nie ma idealnego – odpowiedniego wieku. Sądzę że każdy jest dobry, a najlepszy to ten gdy dziecko pierwszy raz zrobi scenę gdy czegoś chce a ty musisz odmówić.

Otóż natknęłam się, nie całkiem przypadkiem na stronkę

Portal edukacji finansowej

Jest to projekt wspierający kształtowanie kompetencji z obszaru finansów i przedsiębiorczości. Atrakcyjna forma przekazu pozwala dotrzeć do różnych grup odbiorców: rodziców dzieci już od 3 roku życia, młodzieży i nauczycieli. Materiały edukacyjne zostały przygotowane zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

FINANSIAKI.PL to przede wszystkim:

  • bajki edukacyjne w wersji audio i drukowanej,
  • animacje i infografiki,
  • quizy i gry zachęcające uczniów do pogłębiania wiedzy,
  • scenariusze lekcji dla nauczycieli,
  • poradniki dla rodziców.
Edukacja finansowa i przedsiębiorczość są jednym z bardzo ważnych obszarów zaangażowania społecznego Banku Zachodniego WBK. Promujemy wiedzę na temat finansów, bo wiemy, że jest to najlepsza droga do zdobycia umiejętności efektywnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi i kreowania podstaw przedsiębiorczości w dorosłym życiu.

Ja przeżyłam już kilka scen w sklepach, w domu i nie tylko, gdy musiałam odmówić dzieciom jakiejś zabawki, czy słodyczy.

Nie, nie jestem matką która skąpi dzieciom cukierka czy zabawki, ale nie muszą mieć codziennie nowej zabawki, czy codziennie tony słodyczy.

Trzeba to rozgraniczyć i starać się oswoić dziecko z pieniądzem, jego wartością i znaczeniem. Z tym że to my ciężko pracujemy na to by te pieniążki były, że z nieba nie lecą i na drzewie nie rosną. Oraz by postarały się rozróżniać swoje potrzeby od tych ważnych i tych mniej ważnych.

Portal ten pomaga nam właśnie w tej kwestii, wspólne oglądanie bajek, czy ich słuchanie, wspólne wykonywanie różnych zadań.

To wszystko może pomóc nam w tej trudnej kwestii…Oto kila fotek i filmików na czym to polega, kilka fotek z naszych perypetii z tym portalem.

Po kilku dniach już widzę poprawę w zachowaniu swoich dzieci.

Jednak nie tylko dzieci mają problem z pieniędzmi, zdarza się ze czasem my tez mamy problem by zagospodarować nimi tak jak należy, tak by nie brakło do przysłowiowego pierwszego.

Często gęsto ciężko wiązać nam koniec z końcem i odmówić kilku rzeczy. Zachęcam do zapoznania się z portalem, razem z dziećmi zajrzyjcie na stronkę. Bajki, gry, komiksy, Seria dla rodziców, nauczycieli, Strefa zabaw dla dzieci, Filmik „Skąd biorą się pieniądze” może pomoże wam rozwiązać problemy Finansowe a dzieciom zrozumieć czym tak naprawdę jest pieniądz. Może zmobilizujecie się do stworzenia planu Finansowego – waszego domowego budżetu.  Bardzo fajna sprawa. Pokaże wam kilka Fotek z naszą przygodą ze stronką.

Stronka naprawdę bardzo Fajna, przejrzysta, świetnie zaprojektowana, głównie z myślą o dzieciach. Kolorowa, wręcz bajkowa <3 kolorowe postaci i ciekawe historie przyciągają dzieci 😉

W pierwszej kolejności obejrzeliśmy sobie filmik – Skąd biorą się pieniądze…Byłam w szoku że Lili z taką ciekawością oglądała <3

Następnie odwiedziliśmy strefę zabawy 😉

Tu macie pole do popisu, wybieracie opcję najlepszą dla wieku waszych dzieci, u nas był to pierwszy przedział 😉

Padły pierwsze bajki, a następne czytamy wieczorkiem do snu, bo te można także wydrukować 😉

Aby obejrzeć dokładniej bajke zapraszam na stronkę.

Na stronie wiele ciekawostek dla dzieci, do pobrania znaleźć tam można kolorowanki, bajki do czytania, oraz gry 😉

A co najbardziej zaciekawiło moje dzieci?

QUIZY

Znajdziecie je w strefie zabaw, widnieją w krokach pod bajką, a także w strefie rodzica.

Za poprawne rozwiązanie takiego Quizu  otrzymacie swój osobisty imienny DYPLOM <3

Moje pociechy już swoje mają;)

A jaka radość <3

 Zafundujcie swoim pociechom taki dyplomik <3

A może kolorowankę? My już swoje mamy, jutro nabiorą barw 😉

Polecam bajkę OSZCZĘDZANIE 😉

Sama bajka bardzo ciekawa, do tego kolorowanka, gra, a także do pobrania naklejki na słoiki, a po co?

Obejrzyjcie bajkę…

My swoje właśnie tworzymy.

Słoiki namoczone, etykiety zaraz odpadną, oczywiście wieczka także nam się przydadzą 😉

A takie etykiety na nie już pobrałam i jutro ozdobią słoiczki dzieciaków <3

A jeśli szukacie kolejnych sposobów by zaciekawić dzieciaki finansami, pobierzcie jedna z gier;)  My już mamy pobrane i zaczynamy lekturę instrukcji <3

Generalnie cieszę się ze trafiłam na tę stronkę – nie spodziewałam się tak pozytywnego odbioru u moich dzieci;)

Z radością oglądały, słuchały i rozwiązywały Quizy. Kolorowanki i dyplomy to taka mała nagroda i zachęta.

Do tego wspólnie spędzony czas przy tworzeniu skarbonek, do których trafia ich osobiste oszczędności;)

Świetna zabawa, przyjemne z pożytecznym. Moje dzieci same z chęcią zasiadają do komputera i proszą o włączenie raz jeszcze bajki czy przeczytanie w łóżku. Już widzę zmianę w ich nastawieniu i mam nadzieje ze to się nie zmieni, że zaczną doceniać wartość pieniądza.

A to co stworzyliśmy podczas obcowania ze stronką Finansiaki <3

Mamy już swoje słoiczki na oszczędności…Obklejone taśmą by łatwo zetrzeć pisak, bo przecież marzenia dzieciaków tak szybko się zmieniają;P

W deszczowy dzień, czas umiliły nam kolorowanki…A że mama posiada drukarkę tylko czarno białą, to musieli także nadać kolorów swoim dyplomom. Bo przecież Puchar musi być złoty ! 😉

 

 

Stronka to świetne rozwiązanie, dzieci same chcą obejrzeć zawarte tam bajki, proszą o kolorowanki czy gry i Quizy , które z chęcią rozwiązują. Odrobina czasu, naszego wspólnego czasu a tyle może zdziałać.  Serdecznie zapraszam do Finansiaki:

Sami sprawdźcie a może i wy zobaczycie taką poprawę w zachowaniu dzieci, w postrzeganiu pieniędzy, a także zobaczycie chęć, nauki wartości pieniądza…Moje same garną się do poznawania, rozróżniania, liczenia pieniążków.

Stronka Finansiaki zawiera także strefę dla nauczyciela. Każdy nauczyciel który planuje poprowadzić zajęcia o finansach, może skorzystać ze strony i pobrać fantastyczne materiały. Gorąco zachecam.

Liczę na wasze opinie na temat stronki, wasze spostrzeżenia.

Wrażenia waszych dzieci 😉

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights