Dzieci,  Książka - To co kocham

Akademia mądrego dziecka i „Przygody z nauką”.

Przygody z nauką.

Cykl książek edukacyjnych z serii Akademia Mądrego Dziecka. Proste, zwykłe przedmioty, produkty spożywcze z codziennego użytku, ile tak naprawdę o nich wiemy?

Książeczki odkryją szereg nowinek nowych zastosowań, ciekawych podejść do danego produktu, ciekawe doświadczenia. Uwierzcie mi sporo się nauczymy. Ciekawa przygoda z nimi czeka, a z dziećmi może ciekawe doświadczenia?

Sól

Sól, przyprawa bez której nie wyobrażamy sobie życia, ale czy wiedzieliście że to nie tylko przyprawa podbijająca smak, ale i ciekawy materiał do doświadczeń. Chemia i Fizyka w praktyce. Kryształki z soli? Kto z nas nie robił tego doświadczenia. A może by tak wulkan solny? A czy wiecie ile kolorów ma sól i skąd się bierze? Czy wiedzieliście że ma moc odplamiania?

To tylko garstka ciekawostek i doświadczeń jakie możecie wykonać z dziećmi. Książka to bogactwo wiedzy, piękne ilustracje i precyzyjne instrukcje przybliżą nam ten produkt, jego zastosowanie nie tylko w kucharzeniu.

Spinacz

Tu na tapecie niepozorny spinacz biurowy. Czy zastanawialiście się jakie może mieć zastosowanie? Katapulta ze spinacza zamiast z procy, by strzelać w dziewczyny z klasy kulkami papieru. Czemu spinacze z natury nie toną i co zrobić by zaczęły tonąć? Jak wyhodować rdzę? Jak złączyć dwa spinacze ze sobą bez ich dotykania?

Kolejne ciekawe doświadczenia czekają, a z ta książką będzie to bardzo łatwe.

W obu przypadkach za tekst odpowiadają Cécile Jugla, Jack Guichard, zaś za ilustracje Laurent Simon.

Książeczki w sztywnej oprawie, to zbiór wiedzy, na temat różnych produktów codziennego użytku, a uczyć można się z nimi od najmłodszych lat.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy wydawnictwu Harper Kids <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights