KONKURSY,  My i nasze dni,  Testy

Wspieram rozwój swojego dziecka – książeczki edukacyjne, ćwiczenia, elementarze + KONKURS + WYNIKI !!!

 

 

Jak jeszcze można zadbać o rozwój umysłowy, manualny swojego dziecka? U nas są to klocki, puzzle, gry i zabawy edukacyjne, ale przede wszystkim książeczki edukacyjne. Nie nie tylko kolorowanki, choć ten element także się w nim znajdzie. Pokoloruj według schematu, znajdź różnice, dopasuj obrazek, dorysuj szlak, powtórz literki cyferki, udekoruj wyciętymi obrazkami, bajki z ćwiczeniami.  To u nas podstawa. Dzieci mają ogrom różnych, przeróżnych tego rodzaju zeszytów. Każdy inny, różne ze względu na zawartość jak i przeznaczenie wiekowe.

Takie książeczki pobudzają wyobraźnie, stymuluję pracę mózgu, wymuszają wysiłek myślenia. Dziecko zgaduje, liczy, kombinuje i metodą prób i błędów dochodzi do celu. Zadania od banalnie proste do tych trudniejszych, wymagających wysiłku, cierpliwości, wspomagających zdolności manualne, jak np posługiwanie się nożyczkami, bo kredkami w niewiadomy sposób dzieci nie trzeba uczyć się posługiwać, od małego mam picasso na ścianach ;P

Przeważnie zaopatrywałam się w takie książeczki stacjonarnie, jednak ostatnio robię to przez internet, dla siebie jak i znajomych, a to przez serwisy sprzedażowe ale przeważnie przez księgarnie internetowe. Jedną z takich księgarni jest Księgarnia internetowa Animos. Może znacie a jeśli nie to zapraszam serdecznie w ich progi.

 

Znajdziecie tam nie tylko wspomniane książeczki edukacyjne dla dzieci ale także książki,  dla dorosłych o różnej tematyce.  W ramach współpracy Liliana otrzymała pakiet takich książeczek właśnie od Księgarni Animos.

Jak u waszych dzieci jest z nauką? chętnie zasiadają czy niekoniecznie?  Chętnie wykonują takie ćwiczenia czy nie bardzo? Tymon zawsze wykonywał je chętnie czy takie czy pisanie literek i cyferek w zeszycie. Liliana zaś pisanie w zeszycie odkłada na boczny tor, ale takie książeczki uwielbia. Nawet nie zauważyłam kiedy dzięki takim książeczkom Tymon zaczął rozróżniać litery czy cyfry, kształty, kolory. Dzieci uczą się takich podstaw także w przedszkolu, ale czemu tylko tam, w domu w ramach nauki przez zabawę to także fajny sposób na spędzenie czasu.  Dziecko uczy się także czytania ze zrozumieniem. Fakt, nie potrafi pewnie jeszcze czytać, tak jak moja 5 latka, ale gdy rodzic czyta, dziecko uczy się wyłapywać sens zadania. Czy takie książeczki uczą kreatywności? pewnie ze tak, znajdziemy tam ogrom różnych zadań, począwszy od kolorowania – dopasowywania kolorów – to początek, wycinanki, dopasowywanie, składanie, to także pobudza kreatywność.

W paczuszce znalazłyśmy Kącik 5-latka  z serii Mądry maluszek od wydawnictwa  Centrum Edukacji Dziecięcej – Kolorowanki, wzorki, rysowanie po szlaczkach, naklejki – dopasowanie ich do obrazków – liczenie. Wszystko to w tym egzemplarzu.

 

 

Kolejny zeszyt to 5- latek rysuje, wycina, nakleja – książeczka edukacyjna dla kreatywnego dziecka.  Z tą książką można wszystko, wyklejać papierem kolorowym, bibułą, malować kredkami, mazakami, farbami. Dla ułatwienia książeczka posiada wyrywane karty co ułatwi dzieciom prace. Właśnie ta książeczka spodobała się moim dzieciom najbardziej.

 

 

 

 

Kolejna , dzień umilała nam ta oto teczka:  Seria Edulatki od wydawnictwa: Zielona Sowa. W skąd wchodzą dwie książeczki (Elementarz + ćwiczenia) .

 

Na zakończenie kolejna teczuszka, tym razem Bajki Mazajki 5-latka od wydawnictwa MAC Edukacja. W skład wchodzą dwie książeczki – Idealne połączenie bajek, kolorowanki z zadaniami.

 

Czas spędzony z dziećmi przy takim zestawie zaowocuje. Świetna zabawa, kreatywna zabawa i nauka, czy może być coś lepszego? Nie jestem pewna 😉 U nas takie książeczki to podstawa. Zaopatrujemy się w nie systematycznie.

A jak spędzacie wieczory? kołysanka czy bajka na dobranoc? Tworzycie własne baśnie, czy posilacie się książkami, u nas i jedno i drugie. Choć jak to dzieci twierdzą tata talentu do bajek nie ma. Dlatego na naszych półkach znajdziecie także bajki i baśnie do poduszki <3.

W każdym domu takie powinny się znaleźć w związku z tym wraz z księgarnią Animos, mamy dla was Niespodziankę

KONKURS!!!

 

Do wygrania będą dwie nagrody dla dwóch osób.  Pierwsza to Książka dla dzieci – Gwiezdne marzenia, zaś druga to zestaw dwóch książek tym razem dla mam 😉

Co należy zrobić by wygrać?

Wyślij zgłoszenie konkursowe obrazujące temat „Moje Marzenie” – zdjęcie lub praca plastyczna – technika dowolna. Zgłoszenie wysyłacie na  tylkokobieta@tylkokobieta.pl w temacie wpisujecie „Moje Marzenia”. W treści wiadomości zaś samo zgłoszenie, krótki opis do pracy, oraz informację o jaką nagrodę gracie.

– Gwiezdne Marzenia Wydawnictwo Sofijka

– Zapach konwalii, Błękitne lato LUCKY Wydawnictwo

Sama autorka, Pani Danuta Korolewicz postanowiła do puli nagród dorzucić jeszcze jeden zestaw książek swojego autorstwa dla 3 osoby <3  Na 3 zestaw składać się będzie Dalia oraz Dziewczyna z ulicy Ogrodowej

Gwiezdne Marzenia –

W książce znajdzie się 20 bajek i 10 wierszy pełnych budujących historii, przygód, pokonywania trudności i dobrych zakończeń oraz wesołych wierszyków by być przy dzieciach w trudnych chwilach i nieść uśmiech, wzmacniać, dawać siłę, wiarę, nadzieję. Lista wybranych tytułów znajduje się poniżej.

Autorami są zarówno osoby piszące zawodowo, jak i hobbystycznie. Część bajek powstała specjalnie do tej książki, aż dziewięć to bajki i wiersze napisane przez mamy dla swoich dzieci, a dwie bajki zostały napisane właśnie przez dzieci.

Książka powstała w ramach akcji organizowanej przez Wydawnictwo Sofijka jest wydanie zilustrowanej książki dla dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i innych placówkach opiekuńczych.

Zapach Konwalii –

W najnowszej powieści Korolewicz „Zapach Konwalii” kończy się zima, a zaczyna wiosna.

Anna poznaje dawną przyjaciółkę Mariusza, Arę. To bardzo uzdolniona młoda artystka. Jej wystawa odnosi olbrzymi sukces, ale czy to wystarczy, by uczynić ją szczęśliwą i uratować od śmiertelnego zagrożenia – depresji?

Błękitne Lato –

Wspaniała powieść na wakacje dla każdej nastolatki.

Wciąga już od pierwszej strony.

Ania licealistka z Warszawy spędza wakacje w małej miejscowości u swojej babci Ali.

Z dala od stolicy ulega urokowi ratownika Mariusza. Chce, by to on został jej tym pierwszym wymarzonym mężczyzną. Mimo że on również tego pragnie, to nie wystarczy. Na horyzoncie pojawia się jego dawna miłość, która nie zamierza z niego rezygnować.

Czy Ania przetrwa spotkanie z dawną dziewczyną Mariusza?

Jakie tajemnice skrywa Mariusz?

Czy miłość skończy się wraz z końcem wakacji?

Dalia –

Nowa książka Danuty Korolewicz wciąga czytelnika od pierwszych stron. Rafał, student archeologii po rozstaniu ze swoją dziewczyną Bajką, potrąca na chodniku dziewczynę. Zauroczony nieznajomą poznaje tylko jej imię Dalia. Ania i Luiza rozpoczynają studia, a wraz z nimi poznają nowe towarzystwo, które zmieni ich życie. Czy Rafał pozna tajemnicę Dalii? Czy Ania powie prawdę Mariuszowi?

Dziewczyna z ulicy Ogrodowej –

Nawet w najlepszych związkach bywają kryzysy.
Anka, mimo, że szczęśliwa w związku z Mariuszem, zaczyna spotykać się z pociągającym Rafałem.
Jaką decyzję podejmie jej chłopak, kiedy dowie się o podwójnej grze swojej ukochanej?
Czy Anka wreszcie zdecyduje się, z kim chce być?

Wygrywają więc 3 osoby <3

 

Pozostałe warunki wzięcia udziału w konkursie:

*polub sponsora Animos – TUTAJ

*Polub organizatora, czyli mnie – TUTAJ

*Polub i udostępnij post konkursowy TUTAJ

*W komentarzu  na FB zaproś 3 znajomych do wspólnej zabawy <3 Im nas więcej tym weselej 😉

Wyniki konkursu ogłoszę w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24.00 dnia 31.08.2017. zgłoszenia wysłane po tej godzinie nie będą brane pod uwagę. Miłej zabawy życzę i powodzenia.

Zgłoszenia będą wstawione zarówno tu na blogu jak i w specjalnej galerii na FB <3 Zapraszam do zabawy, bo książek nigdy za wiele <3

Podzielcie się ze mną czy u was też królują książki? Jeśli tak to jakie?

 

GALERIA KONKURSOWA

 

 

WYNIKI

Kochani konkurs dobiegł końca. Wszystkie prace cudne, każda inna, każda piękna i ma coś w sobie. Jednak wygrać nie mogą wszyscy. Mamy tylko 3, lub aż 3 nagrody.Nie będę dłużej przeciągać.

Nagrody otrzymują:

  1. Pani Izabela  Bathke – Książka Gwiezdne Marzenia
  2. Pani Joanna Smolarek – Zestaw Książek Błękitne Lato i Zapach Konwalii
  3. Pani Dagmara Kowalewska – Zestaw Książek od samej autorki – Dalia i Dziewczyna z ulicy Ogrodowej.

Czekam na dane adresowe wszystkich zwycięzców 😉  Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę 😉

Dane przesyłajcie do mnie i tylko do mnie, w wiadomości prywatnej …

Gratuluję i czekamy na dane <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights