Książka - To co kocham

Skały i minerały. Od jaskini do kosmosu.

Skały i minerały. Od jaskini do kosmosu.

Coś dla małych naukowców. Dzieci łaknących wiedzy o otaczającym nas świecie. Naukomiks od Wydawnictwa nasza Księgarnia to ciekawa alternatywa dla oklepanych szkolnych podręczników.

Skały i minerały. Od jaskini do kosmosu, to kolejny tom ciekawego komiksu autorstwa Andy’ego Hirsha. Tematem przewodnim będą tu skały i minerały które na co dzień mijamy. Niezauważone, niedoceniane, a często mające już setki lat. Kamienie, skały, minerały, kryształy, jak powstają? Do czego nam jeszcze mogą posłużyć? Te i szereg innych pytań nurtują ciekawskich. W tym komiksie znajdziemy odpowiedzi,ubrane w ciekawą historię.

Pani Naukowiec i zapatrzony w nią uczeń, ruszają w podróż, szukając odpowiedzi dotyczącej pewnego niepozornego kamyka, znalezionego przez chłopca. Podczas tej podróży Pani naukowiec odkryje przed chłopcem szereg tajemnic, O żywiołach i zjawiskach kształtujących naszą planetę od lat. Poznamy tajemnicę powstawania różnych minerałów, ale i metali szlachetnych. Dowiemy się tu jaką siłę i moc ma woda, niepozorny strumyk, czy rzeka. Zjawiska zachodzące w przyrodzie, przestana być tajemnicą. Co wiecie o wulkanach? Nasza naukowczyni wie bardzo dużo. A czy wiecie jak nazywa się nauka o kamieniach? Sporo pytań i dużo odpowiedzi na nie w jednej małej, niepozornej książce.

Ogrom wiedzy, zawarty w książce, okraszony świetną historią, piękną i bogatą w ciekawostki przygodą. Wszystko wzbogacają piękne ilustracje i ciekawe dialogi, wyczerpujące ale nie siejące nudy ciekawostki. Wszystko to sprawia że książka czytelnika wciąga, a świadomość tego że w kolejnych tomach wraz z bohaterami zgłębimy kolejne tajemnice, rozbudza jeszcze bardziej ciekawość. z tej serii ukazały się także inne tytuły ==>Ten i pozostałe z serii <==

Tytuł: Skały i minerały. Od jaskiń do kosmosu
Seria: Naukomiks
Scenariusz: Andy Hirsch
Ilustracje: Andy Hirsch
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023
Objętość: 128 stron

Polecamy i gorąco dziękujemy za egzemplarz recenzencki.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights