Dzieci,  Ja i moje rozważania.

„Pchli Cyrk” Gra która zapewni „Cyrk”w domu.

„Pchli Cyrk” to kolejna gra od Muduko która zapewni świetna zabawę nie tylko w pochmurne dni ;P Jest to Karcianka inna niż wszystkie a dlaczego?

Naszym zadaniem by wygrać jest zbieranie punktów, jak najwięcej punktów a jak? Wszystkie Karty a jest ich :

  • 80 kart pcheł, po 8 (o wartościach 0-7) w 10 kolorach.
  • 9 kart akcji po 3 sztuki każdej z 3 akcji

Wszystkie karty dokładnie tasujemy ze sobą. Wykładamy w stosie obrazkiem do dołu. Rozgrywkę zaczynamy od wykładania kart odwracając obrazkiem do góry, można wykładać dowolną ilość kart, choć warto zbierać karty na rękę i tworzyć tzw Trio które zapewni nam sporo punktów. Trio to 3 karty tej samej wartości. Zagrane czyli wyłożone przed gracza w turze dają nam na koniec rozgrywki 10 punktów, są nie do ruszenia, np akcji przeciwnika. Karty wykładamy do momentu aż którąś zabierzemy, lub zmusi nas do tego karta w kolorze który już został wyciągnięty. Wtedy odkładamy ja na bok i kolej dostaje następny gracz. Gdy wylosujemy jedna z 3 akcji musimy wykonać polecenie np:

NOWA ATRAKCJA – gracz kontynuuje odkrywanie kart tak długo jak zechce, do póki sam nie zdecyduje się przerwać lub dana karta jest już w tm kolorze odkryta. Wydaje się ze to normalne jednak, normalnie stracił by kolejkę, a tu tura trwa nadal i gracz może zebrać dowolną katę do ręki, ignorując kolejne karty akcji.

PRZYJĘCIE ATRAKCJI – Gracz losuje z kart na ręce dowolnego z graczy 1 kartę, pokazuje ją wszystkim i dokłada do własnej ręki.

ŻĄDANIE ATRAKCJI – Gracz zgłasza żądanie karty w wybranym przez siebie kolorze. Najpierw pyta o kolor gracza po lewej, lub prawej stronie, wskazuje kolor lecz nie wartość.Jeśli pytany gracz nie ma takiej kart, żądanie przechodzi na kolejnego gracza. Jeśli wciąż nie ma na kolejnego jeśli jest. Jeśli karta się trafi, gracz oddaję ją pytającemu a ten dokłada ją do ręki.

Atrakcje zdecydowanie urozmaicają grę, i mogą utrudnić zdobywanie TRIO. Kto wygrywa? Ten kto ma najwięcej punktów. Punkty zliczamy w taki sposób że zagrane trio niezależnie od wartości kart daje nam 10 punktów. Zaś pozostałe karty na ręce dają nam tyle punktów ile wartość karty, z tym ze liczymy 1 z kilku kart tej samej wartość, np ktoś ma 2 dwójki to liczymy tylko jedną dwójkę czyli 2 punkty a nie 4 i uwaga liczymy tylko najwyższą wartość z danego koloru, np gdy w niebieskim kolorze mamy 0 i 5 to liczymy 5! A gra kończy się gdy odkryjemy wszystkie karty ze stosu. Mam nadzieje ze wszystko choć ciut Wam przybliżyłam.

Dlatego aby wszystko było jaśniejsze podsyłam Wam tu filmik.

Niezła draka z tymi pchłami mówię Wam. Mega zabawa i frajda. Gra robi furrorę <3 Mam nadzieje że Was tymi pchłami zarazimy <3

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights