Dzieci,  Ja i moje rozważania.,  Książka - To co kocham

Kotek Jagoda, Dębowa farma i wymarzony dom. Historia pełna śmiechu i radości od Wilga.

Kiedy ujrzała ten tytuł, wiedziałam że musi do nas trafić. Ta ciepła wzruszająca historia potrafi rozbawić. To już kolejna książeczka z serii Dębowa farma.

Jasmine i Tom ratują kociątko odrzucone przez matkę i rozpaczliwie chcą je zatrzymać, ale rodzice dziewczynki upierają się, że trzeba je oddać. Dzieci są zdeterminowane, by podarować Jagódce wymarzony prezent na Gwiazdkę – dobry dom…Wspaniała, ponadczasowa opowieść pełna śmiechu i wzruszeń, która długo będzie zachwycać kolejne pokolenia czytelników. Seria Dębowa farma to wspaniałe, ciepłe opowieści, których bohaterami są urocze zwierzaki i (prawie) tak samo wspaniali ludzie pełni miłości do zwierząt. Idealna pozycja dla dzieci w wieku 6–8 lat.

Ta na pozór małych rozmiarów książeczka kryje cudną opowieść. Dwójka przyjaciół Jasmine i Tom, to dzieci o nieziemsko dobrych serduszkach. Kochają zwierzęta i gdyby tylko mogli każdemu bezdomnemu zwierzakowi dali by dom, czy to pod swoim dachem czy nie. ważne by był. Pewnego dnia znajdują kotka, słodkiego kociaka który kradnie ich serca. Kociak porzucony przez mamę. Uratowali go, dal swą miłość i dach nad głową. Niestety nie na długo, rodzice nie wyrażają zgody na dłuższy jego pobyt. I tu zaczyna się przygoda. Co ich czeka? Ilu kociakom jeszcze pomogą? Czy naprawdę będą musieli oddać jagodę do której się już tak przyzwyczaili i pokochali?

Każdy z Tomów to odrębna historia, skupiająca się na pomocy bezbronnym zwierzętom. Ci sami główni Bohaterowie, odrębna historia i nie przeszkadza to w lekturze jeśli nie zna się poprzednich. To bowiem nasze pierwsze spotkanie z serią i już skradło nasze serca.

W czasach takiej znieczulicy wobec zwierząt bezdomnych, czy zwierząt traktowanych jako zabawki, prezenty wyrzucane po świętach, czy też na planowane wakacje, są na wagę złota. Uczą jak postępować, że warto pomagać zwierzętom, ich miłość i wdzięczność to coś cudownego. Zwierzę to nie zabawka na którą ma się ochotę, a gdy się znudzi można wrzucić na dno szafy lub wyrzucić na śmietnik. To obowiązek, żywe stworzenie o które trzeba dbać, które potrzebuje często naszej pomocy, wsparcia, uwagi. Czasem jednak należy robić to z rozwagą. Ten tom, potrafi wzruszyć ale i rozbawić. Historia utrzymana jest w bardzo realistycznych klimatach. To prosta, łatwa, szybka lektura o ważnym przesłaniu dla dzieci już od 6 lat, może nawet młodsze dziecko skupi uwagę na dłużej. Do tego wzbogacona jest ciekawymi ilustracjami, proste, piękne szkice które przykują jeszcze bardziej uwagę. Jest to książka nie tylko dla dzieci. Moim zdaniem wielu rodziców mogło by zagłębić się w tą lekturę i wyciągnąć wnioski.

Kto z was pamięta swojego pierwszego zwierzaka, pierwszy wspólny dzień? Macie takie wspomnienia, bo ja tak <3 Moje dzieci także.

Za ta piękną, wzruszającą historię i super przygodę z cudnymi kociakami dziękujemy Wydawnictwu Wilga.

Please follow and like us:
Pin Share

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights