Ja i moje rozważania.,  Kosmetyki

Higiena intymna latem? Jakie wybrać produkty?Na co zwrócić uwagę? Czyli bawełna a bawełna.

Post obszerny ale ciekawy i na czasie, mogę wam to zagwarantować, i szczerze mówiąc ja osobiście na to większej uwagi nie zwracałam, i teraz sama mam ochotę nakopać sobie do pupy.

Lato, upały i higiena intymna kobiet. Temat rzeka, ile kobiet tyle zdrowotnych problemów z tym związanych. Wybór bielizny? środków kosmetycznych, myjących? Do tego jakie produkty higieniczne? A infekcje jak były tak są? Powiem Wam że choć na rynku mamy przesyt produktów różnych marek do wyżej wymienionych celów. To nasza świadomość najwyraźniej daleko w epoce kamienia łupanego. Otóż dużą ii bardzo ważną jak nawet nie najważniejszą rolę pełni co? Sama higiena, mycie, pielęgnacja okolic intymnych, to logiczne, ale chyba nie dla każdego. I nie radzę tu oszczędzać, bo wybór tego kosmetyku jest bardzo ważny, zwróćmy uwagę na skład, bo warto. Dbajmy o to. No ale teraz do sedna, czy któraś zwróciła tak naprawdę uwagę na to z czego wyprodukowana jest bielizna, lub produkty higieniczne typu podpaski, tampony, wkładki? Produkty których nie kryjmy używa każda z nas.? Ja nie zwracałam, przyznaje się bez bicia, a okazuje się że to jest bardzo istotne. Otóż To z jakiej bawełny jest produkt wyprodukowany odgrywa bardzo dużą rolę. Bo bawełna bawełnie równa. A napis 100 % bawełny nie jest gwarancją tego iż ta bawełna jest bezpieczna dla nas, dla naszego zdrowia i co ważne również dla całego środowiska.  Powiem Wam że problem często polega także na tym iż producent te informacje często skrzętnie ukrywa. Często by zasięgnąć konkretniejszych informacji musi zasięgnąć do opinii wujka Google. Często nie każdej z nas się chce, a szkoda, bo naprawdę warto. Otóż Różnica między bawełną a bawełną może być taka iż jedna będzie syntetyczna czyli pozyskiwana ze sztucznych tworzyw, w sztuczny sposób, lub z upraw które nastawione są na ilość nie jakość, a co za tym idzie nie jest zachowana dbałość o jakość tej bawełny więc jest pędzona różnego rodzaju świństwem, pestycydami, i w ostateczności produkty z niej wytworzone wcale nie są zdrowe i bezpieczne. A jeśli oszczędność , to proces produkcji pewnie także pozostawia wiele do życzenia i nie są zachowane ani standardy higieny, sterylności, ani także troska o pracownika. To wszystko zwykle przekłada się na nasze środowisko, nie mówiąc już o tym ze produkty sztuczne, syntetyczne czy też w całości czy w części nie są biodegradowalne, co za tym idzie nasze środowisko na tym traci. Mimo ze może spełniają jakąś swoją rolę to warto rozejrzeć się za czymś lepszym, pewniejszym, bezpieczniejszym. Może ktoś powie, nie chce mi się i wisi mi to. Oki, trudno, no twoje zdrowie i sumienie. Inny powie że nie warto, jeszcze inny że takich produktów nie ma. A uwierzcie mi, są.

Trafiłam na markę, której produkty posiadają szereg  certyfikatów, które gwarantują nam iż bawełna organiczna, tak właśnie tak, organiczna! pozyskiwana jest na uprawach najwyższej jakości, z dbałością o każdy szczegół jej pozyskiwania, począwszy od faktu iż są z upraw bezpiecznych, bez GMO, bez chemii. Uprawiane  z troską o bezpieczeństwo pracowników, klientów, i środowisko w którym żyjemy. Produkty te są biodegradowalne, począwszy od podpasek, tamponów, chusteczek… po artykuły higieniczne codziennego użytku dla każdego, także dla dzieci. Produkty te nie pochodzą od zwierząt, nie są na zwierzętach testowane innymi słowy nie mają ze zwierzętami nic wspólnego. Innym bardzo ważnym, najważniejszym dla nas samych jest fakt iż taka bawełna jest bezpieczniejsza od syntetycznej. Jest naturalnie bielona bez użycia chloru. Produkty z niej wykonane nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia związków, perfum, balsamów, które często drażnią. Taka bawełna sprawia że jest i chłonna, ale i przewiewna, przepuszcza powietrze, a co za tym idzie nie pocimy się nadmiernie, nie gotujemy miejsc intymnych co potęguje ryzyko infekcji, zarówno grzybiczych jak i bakteryjnych. Które są potęgą gdy używamy produktów z byle jakiej bawełny, jeśli to w ogóle jest bawełna. Wszystkie te czynniki są gwarancją bezpieczeństwa. Pokażę Wam kilka produktów, a nie są one jedyne bo wybór jest ogromny, chcę Wam tylko zwrócić uwagę na to że mamy wybór. Warto zwiększyć swoją i bliskiego otoczenia świadomość w tym temacie. To samo tyczy się produktów dla dzieci, narzekamy na alergie u dzieci, wysypki, a może wystarczy zmiana pieluch, chusteczek czy kosmetyku. Po co więc truć siebie co miesiąc, a dzieci wręcz codziennie. Warto to przemyśleć prawda?

Nie wiem jak Was ale mnie fakt iż organiczna bawełna ekologiczna pozyskiwana z plantacji nastawionych na jakość, a to znaczy że nie jest faszerowana chemicznymi środkami mającymi za zadanie jej szybszy wzrost, nie jest modyfikowana genetycznie, nie jest traktowana pestycydami. Wszystko odgrywa się w normalnym tempie. Do tego zbierana jest ręcznie, delikatna bawełna, jest o wiele czystsza niż zbierana maszynowo, bo niby szybciej. Maszyny często nie obejdą się nią delikatnie, do tego brudzą smarami, przez co bawełna musi być poddana silniejszym zabiegom chemicznym w celu doczyszczenia. Ta zbierana ręcznie nie, więc nie traci na jakości. Do tego fakt iż bawełna, w większości uprawiana na terenach 3 świata gdzie panuje wyzysk, pozyskiwana ręcznie, bez konieczności traktowania chemią, a co za tym idzie większym zużyciem wody w celu jej czyszczenia, gdzie woda jest na wagę złota? no to chyba o czymś świadczy. Fakt iż na tych plantacjach nastawionych na jakość, pracownicy to nie małoletni niewolnicy, a ludzie którzy pracują w cywilizowanych warunkach i otrzymujących godziwą zapłatę. To wszystko sprawia iż dla mnie wybór jest jasny, i szczerze mówiąc jestem skłonna zapłacić nawet ciut więcej choć w tym przypadku nawet tak nie jest. Wybierając takie właśnie produkty, mówimy Tak ochronie naszego i bliskich zdrowia, nie trujemy się chemią. Mówimy tak ochronie środowiska. I mówimy NIE wyzyskowi. Wybór, jasny i oczywisty. Mam nadzieje że ujęłam wszystko na czym mi zależało, że otworzyłam Wam oczy i furtkę do lepszych produktów.

Oto na co ja póki co się pokusiłam i co już teraz mogę Wam serdecznie polecić?

Nie różnią się niczym od zalegających na półkach popularniejszych marek, po za tym najważniejszym.

 

A teraz to na co warto zwrócić uwagę, na oznaczenia, na certyfikaty, które wiele gwarantują.

 

 

Teraz pozostaje jedynie zaopatrzyć się w lepszej jakości bieliznę…Może możecie coś polecić? Jakąś sprawdzoną firmę która gwarantuje bieliznę z najwyższej jakości  bawełny?

Mój niezbędnik w „Te dni” zawsze ze mną…

 

Importerem produktów jest :

Mam na imię Kasia. Blog Tylko Kobieta to taka moja odskocznia od codziennych stresów i rozrywka. Staram się aby było u mnie ciepło i gościnnie i mam nadzieje ze mi się to udaje. Mam trójkę dzieci i często będziecie o nich czytać. Blog opisuje nasze codzienne życie, rozterki, dylematy, smutki i radości. Znajdziecie tu także co nie co o tym czym się zajmuje, co lubię np fotografii i DiY. Uwielbiamy testować nowości, różne produkty, i z chęcią zamieszczam o nich opinię właśnie Tu. Dodatkowo mnóstwo atrakcji w formie konkursów. Mam nadzieje że zagościcie u mnie na dłużej i będziecie się dobrze bawić.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:
Verified by MonsterInsights